BookingOnline

Akademia Małego Filmowca

Kot Filemon, Miś Colargol, Miś Uszatek*,  – wszyscy znamy te kultowe bajki, ale czy wiesz, jak one zostały stworzone? Twoje dziecko na naszych warsztatch pozna techniki i możliwości filmów animowanych oraz samo zrobi swoją niepowarzalną animację!

Filmy tworzone tą metodą składają się z sekwencji osobnych zdjęć, gdzie animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, aby połączone w jeden ciąg dały wrażenie ruchu. W taki sposób powstawały dobrze znane nam bajki z dzieciństwa i w taki sposób będziemy tworzyć na warsztatach!
Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia, które pobudzą wyobraźnię i inwencję twórczą Twojego dziecka. Przed nami zabawa różnymi technikami animacji: lalkowa, plastelinowa, wycinankowarysunkowa, czy piksilacja. Na każdym warsztacie powstanie krótki filmik na podstawie stworzonego przez dzieci scenariusza, który wraz z nimi będziesz mógł obejrzeć w naszej sali kinowej! I to zaraz po warsztacie!  

W czasie warsztatów, dla rodziców przygotwaliśmy specjalną niespodziankę: projekcja filmu w naszej klimatycznej sali kinowej. Zapraszamy!

 

Najbliższe warsztaty:

14.10.17 godzina 12.30

JESIENNA WYDRAPYWANKA 

Wydrapywanka barwna to technika rysunkowa, która należy do klasyki, jednak można dzięki niej stworzyć niezwykle piękne i barwne prace. Za pomocą pasteli, czarnej farby i suszarki powstaną jesienne ogrody i barwne miasta - ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Dzięki technice wydrapywania stworzymy krótkie historyjki o tematyce jesiennej, które uwiecznimy za pomocą zdjęć poklatkowych. Gotowy film obejrzymy na koniec warsztatu.

 

Akademia Młodego Filmowca prowadzona jest przez Karolinę Ramus - animatorkę kultury i pedagog sztuki, absolwentkę Edukacji przez sztukę oraz Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

ZAPISY: Karolina Ramus tel: 796 511 549, e-mail: akademia@cinemahotel.pl

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-12 lat. Koszt warsztatu 25zł/dziecko.

* Filmy stworzone przez Studio Filmowe Se-ma-for

 

Dotychczasowe realizacje: 

 

 

 

 

Opinie uczestników: 

" Było Super, dzieciaki bardzo zadowolone, czekamy na kolejne  :) " | Marzena

" Super zajęcia! Dziękujemy i do zobaczenia na następnych :) " |  Beata

Bardzo dziękuję :-) Zajęcia mega, filmik też. Już czekamy na kolejne. " | Beata i Franek

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close