RezerwacjaOnline

O nas

Kochamy dobre kino, pyszną łódzką kuchnię oraz inspirujące wnętrza i codziennie dzielimy się tą miłością z naszymi Gośćmi. Stare Kino Cinema Residence narodziło się wczesną jesienią 2013 roku, oferując 22 filmowe apartamenty dedykowane najlepszym polskim filmom i serialom. Z biegiem czasu okazało się że odkrywców nietuzinkowych obiektów, poszukiwaczy gustownych wnętrz i miłośników kina stale przybywa, dlatego też w 2014 r. do naszej rodziny filmowych pokoi dołączyło 20 kolejnych apartamentów. W roku 2017 nasz obiekt powiększył się o 8 nowoczesnych filmowych pokoi Cinema Rooms, które znajdują się w oficynie na przeciwko kamienicy. 

Przy tworzeniu tego miejsca współpracowaliśmy z wybitnymi architektami, znakomitymi dekoratorami wnętrz i specjalistami od najnowszych technologii. Dzięki temu dopieściliśmy każdy detal i dopracowaliśmy najdrobniejszy szczegół filmowej koncepcji hotelu.

Tutaj nie ma dwóch takich samych pokoi – każdy z nich jest niepowtarzalny, komfortowy i magiczny. Najlepsze filmy i seriale, które posłużyły za inspirację do wystroju wszystkich apartamentów, wyselekcjonowało dla nas Stowarzyszenie Regio Filmowa Łódź – specjaliści od filmowej historii Łodzi. I tak „Czterej pancerni i pies”, „Stawka większa niż życie”, „Edi” oraz wiele innych pokoi to swoisty hołd dla filmowego dziedzictwa naszego miasta, bowiem wszystkie te filmy zostały w całości lub częściowo nakręcone w Łodzi. Apartamenty, które do naszej filmowej rodziny dołączyły w roku 2014 skrywają tajemnice słynnych, hollywoodzkich produkcji, takich jak „Ojciec chrzestny”, „Przeminęło z wiatrem”, „Różowa Pantera” czy „Casablanca”.

HISTORYCZNA LOKALIZACJA ZOBOWIĄZUJE

Przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi w 1899 roku, bracia Władysław i Antoni Krzemińscy otworzyli pierwsze, stałe kino na ziemiach polskich – „Gabinet Iluzji”. Było to drugie kino na świecie, zaraz po braciach Lumiere we Francji. Na cześć tego wydarzenia powstał nasz kameralny aparthotel, który opowiada i przybliża historię kinematografii. Mieścimy się w eklektycznej kamienicy zaprojektowanej w stylu z początków XX wieku, autorstwa Gustawa Landau Gutentegera - znanego łódzkiego architekta. Z biegiem czasu reaktywowaliśmy pierwsze kino w którym doceniamy rodzimą filmografię. Mamy świetnie urządzone i wyposażone 2 sale konferencyjne, 50 apartamentów z aneksami kuchennymi i łazienkami, restaurację, kino, galerię plakatu filmowego oraz cocktail bar. I tak aparthotel Stare Kino Cinema Residence w centrum Łodzi stał się filmowym sercem miasta, gdzie odbywają się liczne spotkania, szkolenia, wystawy, wernisaże czy seanse filmowe.

FILMOWE POWITANIE

Naszych Gości filmowo witamy już od progu - w naszej Recepcji czeka na Państwa świeży popcorn. Każdego wieczoru zapraszamy także do naszej kameralnej sali kinowej na pokazy filmowe kina polskiego oraz zagranicznego. Seanse dla Gości odbywają się o godzinie 20 - szczegółowy repertuar dostępny jest tutaj. 

WIĘCEJ NIŻ HOTEL

Stare Kino oferuje wynajem filmowych apartamentów z aneksami kuchennymi o wielkości od 23 do 45m2. Wyposażenie każdego z apartamentów jest o wiele bogatsze, niż wyposażenie standardowego pokoju hotelowego. Nasi Goście mają do dyspozycji całodobową recepcję oraz usługi sprzątania podczas pobytu, podobnie jak w hotelu.

Wynajem apartamentów możliwy jest na dłuższe, jak i krótsze pobyty.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij