RezerwacjaOnline

Wydarzenia

CYKL MŁODZI ARTYŚCI W STARYM KINIE

Jest to nasz autorski cykl, który ma na celu promowanie i wspieranie młodych twórców, artystów amatorów oraz pasjonatów, którzy chcieliby się dzielić swoim zainteresowaniami ze światem. Poszukujemy ludzi z pasją, którzy chcieliby zaprezentować w naszych filmowych wnętrzach swoje prace szerszej publiczności. Każde spotkanie przygotowujemy indywidualnie wraz z twórcą w zależności od specyfiki prac.Chcemy wspierać młodych twórców i pomóc im na drodze do wielkiej kariery. Nasz cykl odbywać się będzie co miesiąc w hotelu Stare Kino przy Piotrkowskiej 120 centrum Łodzi, gdzie dawniej mieścilo się pierwsze kino w Polsce. 

Zachęcamy do przesyłania prac filmowych, fotograficznych, malarskich, graficznych. Tworzysz rzeźby? Projektujesz? Twoją pasją jest typografia? Chcesz zostać projektantem? A może prowadzisz bloga,przeżyłeś ciekawą podróż i chcesz nam o niej opowiedzeć? Pokaż nam swoje prace!

Zgłoś się na adres: lukasz.ramus@cinemahotel.pl. Zapraszamy do kontaktu! 

Zobacz relacje z minionych wydarzeń.AKADEMIA MAŁEGO FILMOWCA

Kot Filemon, Miś Colargol, Miś Uszatek*,  – wszyscy znamy te kultowe bajki, ale czy wiesz, jak one zostały stworzone? 

Twoje dziecko na naszych warsztatch pozna techniki i możliwości filmów animowanych oraz samo zrobi swoją niepowarzalną animację!

Filmy tworzone tą metodą składają się z sekwencji osobnych zdjęć, gdzie animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, aby połączone w jeden ciąg dały wrażenie ruchu. W taki sposób powstawały dobrze znane nam bajki z dzieciństwa i w taki sposób będziemy tworzyć na warsztatach!
Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia, które pobudzą wyobraźnię i inwencję twórczą Twojego dziecka. Przed nami zabawa różnymi technikami animacji: lalkowa, plastelinowa, wycinankowarysunkowa, czy piksilacja. Na każdym warsztacie powstanie krótki filmik na podstawie stworzonego przez dzieci scenariusza, który wraz z nimi będziesz mógł obejrzeć w naszej sali kinowej! I to zaraz po warsztacie!  

Akademia Młodego Filmowca prowadzona jest przez Karolinę Ramus - animatorkę kultury i pedagog sztuki, absolwentkę Edukacji przez sztukę oraz Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-12 lat, mają formę zamkniętą, szczegółowe informacje i wycenaakademia@cinemahotel.pl

* Filmy stworzone przez Studio Filmowe Se-ma-forWARSZTATY FOTOGRAFII MOBILNEJ 

Warsztaty organizowane są w odpowiedzi na coraz powszechniejsze zjawisko fotografowania smartfonami. 

Skierowane są dla każdego, kto lubi fotografować telefonem komórkowym i chce poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą fotografii.

Uczestnicy warsztatów w Starym Kinie poznają podstawowe zasady fotografii, nauczą się kompozycji zdjęcia, dowiedzą się, jak kadrować czy też jaką przyjąć perspektywę. Podczas zajęć poznają także wybrane aplikacje do edycji zdjęć.

 

Warsztaty podzielone będą na III części:

I. Część teoretyczną, podczas której prowadzący zaprezentuje podstawowe zasady fotografii i ich wykorzystanie podczas fotografowania smartfonem

II. Część praktyczną, w której uczestnicy otrzymają 3 zadania fotograficzne, w tej części do dyspozycji uczestników będą wnętrza hotelu Stare Kino

III. Część analityczną - każdy uczestnik wybierając jedno zdjęcie będzie miał szansę na analizę fotografii przez prowadzącego


Warsztaty poprowadzi Dominika Bieniek-Gierszewska.
Świat jest dla niej pracownią. Uważnie szuka inspiracji wokół i wyzwala migawkę aparatu wtedy, kiedy serce mówi stop lub nagle krzyczy "chwytaj".
Dominika łączy pasję i zawód. Dzieli się wiedzą fotograficzną i artystyczną w trakcie prowadzonych przez nią warsztatów.
 

Zobacz relację z ostatnich warsztatów.

Dokładny termin najbliższych warsztatów już wkrótce. 

 

Zapisy na warsztaty:

Zapisy mailowe na adres: viaart@gmail.com

W temacie: fotografia mobilna, w treści: imię i nazwisko oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć udział w warsztatach fotografii mobilnej.

Autorzy 10 najciekawszych odpowiedzi otrzymają potwierdzenie udziału w warsztatach. 

_______________

Współorganizator warsztatów: Fundacja Via Art

Wspiera tych, którzy kochają i czują sztukę fotografii. Via Art opiekuje się tymi, którzy bez dyplomów i domyślnego zawodu "artysta" widzą świat przez pryzmat swojego talentu i umiejętności. Fundacja zachęca do wychodzenia z szuflad i ukrytych folderów, by dzielić się radością fotografowania.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij