Świat mozaiki. Wystawa prac Alicji Brewińskiej-Walaszczyk w Starym Kinie!

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Młodzi Artyści w Starym Kinie". Już 20 kwietnia od godziny 18:00 przedstawimy Państwu wystawę prac Alicji Brewińskiej-Walaszczyk, która zabierze nas w świat mozaiki artystycznej. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny!

Mozaika - piękna dekoracja tworzona z kamyków, szkła lub ceramiki jest najmniej znaną formą artystyczną. Podczas wernisażu dowiemy się czym tak naprawdę jest mozaika, a Pani Alicja opowie nam czym charakteryzuje się ta technika. 


ALICJA BREWIŃSKA-WALASZCZYK 
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, gdzie zajmowała się szeroko pojętym dekoratorstwem wnętrz. To właśnie we Włoszech odkyła swoją wielką pasję - mozaikę, którą zajmuje się do dnia dzisiejszego. Aktualnie tworzy mozaiki w technice tradycyjnej oraz autorskiej technice unikatowej, od niedawna
zajmuje się także techniką mikromozaiki. Ma za sobą kilkanaście wystaww w Polsce i za granicą. Jej prace mozaikowe znajdują się we Włoszech, Niemczech, Luksemburgu oraz Polsce. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. W Łodzi prowadzi Pracownia Mozaiki, która znajduje się w zabytkowym kompleksie osiedla Księży Młyn. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarcie wernisażu! Jeśli jednak nie uda Ci się w nim uczestniczyć, prace Pani Alicji będzie można oglądać do 4 maja w Starym Kinie.

Do zobaczenia przy Piotrkowskiej 120!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close