RezerwacjaOnline

Atrakcje w okolicy

Podpowiadamy, jak ciekawie i aktywnie spędzić niezapominany czas w Łodzi oraz poznać miejsca historyczne naszego miasta. 

Ulica Piotrkowska

To centrum kulturalne, rozrywkowe, handlowe i biznesowe Łodzi. Ta najdłuższa ulica w Europie była dawniej popularnym traktem handlowym a dziś jest tętniącym życiem, miejskim deptakiem. Znajdują się tu modne kluby, restauracje, sklepy, urzędy oraz piękne neorenesansowe kamienice i pałace łódzkich fabrykantów. 

  

Muzeum Kanału Dętka

Muzeum mieści się na początku deptaka ulicy Piotrkowską pod Placem Wolności, muzeum od naszego hotelu dzieli spacer 15 minutowy. "Dętka" jest pierwszym kanałem w Polsce otwartym dla zwiedzających. Korytarzem "Dętki" można obejść Plac Wolności pod ziemią. 

  

Manufaktura

To słynne w całej Europie centrum handlowo-rozrywkowe, które powstało na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Eksperymentarium, Arena Laser Game, kręgielnia, kino, liczne sklepy, modne restauracje – to niektóre atrakcje Manufaktury. W skład kompleksu wchodzą aż 3 muzea – Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki współczesnej oraz Muzeum Fabryki.

      

Planetarium EC1

Niedaleko Starego Kina znajduje się najnowocześniejsze cyfrowe planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, wyposażone w najlepszy sprzęt do pokazów astronomicznych. Planetarium oferuje liczne seanse popularnonaukowe a także wydarzenia i imprezy tematyczne.

   

 

Centralne Muzeum Włókiennictwa 

W Łodzi - w mieście z bogatą tradycją włókienniczych, nie mogło zabraknąć Muzeum Włókiennictwa. Siedzibą Muzeum jest Biała Fabryka, kompleks zabytków architektury przemysłowej. Stałe wystawy Muzeum to "Rzemiosła dawnej Łodzi - zakład krawiecki", "Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX i XX w. Prezentacja maszyn w ruchu". Interaktywnym elementem Muzeum jest wystawa KOTŁOWNIA. 

   

 

Skansen Architektury Drewnianej

Skansen znajduje się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. W skansenie znajduje się 8 typowych obiektów dla zabudowy miasta Łódź z przełomu XIX i XX wieku. Są to: kościół, willa letniskowa, piętrowy dom rodzin robotniczych, domy rzemieślników oraz przystanek tramwajowy. 

   

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

To instytucja kultury, która promuje wielokulturowe i wieloetniczne dziedzictwo Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej. Ze Starego Kina do Centrum Dialogu kursuje bezpośrednia komunkacja miejska. 

  

Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Stacja Radegast 

Stacja Radegast jest obecnie miejscem upamiętnienia martyrologii Żydów z Łodzi i okolic, a także z Wiednia, Pragi, Berlina i Luksemburga.

   

Cmentarz Żydowski 

To szczególne miejsce na mapie Łodzi, w roku 2015 cmentarz został uznany pomnikiem historii. Na Cmentarzu Żydowskim znajduje się m.in. nagrobek Izreala Poznańskiego oraz grobowce wielu łódzkich przemysłowców. Łódź cmentarz na Bałutach jest jedną z największych europejskich nekropolii żydowskich. 

   

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij