RezerwacjaOnline

Atrakcje filmowe w Łodzi

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami filmowymi w Łodzi:

Muzeum Kinematografii

Aparaty fotograficzne z różnych epok, plakaty filmowe, fotosy, zabytkowe projektory, fotoplastykon, interesujące wystawy tematyczne – to wszystko czeka na zwiedzających w muzeum Kinematografii, które opowiada i przybliża historię kina. Jego siedzibą jest piękny, neorenesansowy pałac łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera, który należy do najczęściej filmowanych obiektów w Łodzi. Muzeum organizuje też liczne spotkania z artystami. 
www.kinomuzeum.pl

  

 

Aleja Gwiazd

To fragment ul. Piotrkowskiej, między ul. 6 Sierpnia a pasażem Rubinsteina, na której można poczuć się jak na hollywoodzkiej Walk of Fame! Tu swoją „gwiazdę” mają największe osobistości ze świata filmu – Daniel Olbrychski,  Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Konrad czy Janusz Gajos.

  

 

Festival Transatlantyk

PGNiG Transatlantyk Festival to jeden z najważniejszych i najdynamiczniej rozwijających się festiwali kulturalnych w Europie Środkowej. Jego najbliższa edycja odbędzie się 23 - 30 czerwca 2016 w Łodzi. Ideą tegorocznego PGNiG Transatlantyk Festivalu jest kryzys migracyjny w Europie oraz całej zachodniej cywilizacji. Filmowy motyw główny 6. edycji uzupełnią tytuły prosto z najważniejszych światowych festiwali – Cannes, Sundance czy Berlinale. PGNiG Transatlantyk Festival opiera się na 3 filarach: Film, Muzyka, Edukacja & Inspiracje. Twórcą i  Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.
www.transatlantyk.org

  

 

Wycieczki filmowe

Za naszym pośrednictwem można zorganizować spacery po filmowej Łodzi z licencjonowanymi przewodnikami - specjalistami w zakresie łódzkiego dziedzictwa filmowego. Podczas trwającego ok. 2,5 godzinnego spaceru można poznać historię łódzkich kin, zobaczyć plenery filmowe (Ziemia Obiecana, Vabank, Stawka większa niż życie) czy odwiedzić muzea związane z kinematografią. Dla dzieci dedykowany jest specjalny Szlak Bajkowy z wizytą w Muzeum Animacji oraz wędrówką do wybranych pomników m.in. Misia Uszatka, Zaczarowanego Ołówka czy Plastusiowego Pamiętnika.
O szczegóły prosimy pytać w recepcji. 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij