RezerwacjaOnline

Wydarzenia

CYKL 'MŁODZI ARTYŚCI W STARYM KINIE'

Jest to nasz autorski cykl, który ma na celu promowanie i wspieranie młodych twórców, artystów amatorów oraz pasjonatów, którzy chcieliby się dzielić swoim zainteresowaniami ze światem. Poszukujemy ludzi z pasją, którzy chcieliby zaprezentować w naszych filmowych wnętrzach swoje prace szerszej publiczności. Każde spotkanie przygotowujemy indywidualnie wraz z twórcą w zależności od specyfiki prac.Chcemy wspierać młodych twórców i pomóc im na drodze do wielkiej kariery. Nasz cykl odbywać się będzie co miesiąc w hotelu Stare Kino przy Piotrkowskiej 120 centrum Łodzi, gdzie dawniej mieścilo się pierwsze kino w Polsce. 

Zachęcamy do przesyłania prac filmowych, fotograficznych, malarskich, graficznych. Tworzysz rzeźby? Projektujesz? Twoją pasją jest typografia? Chcesz zostać projektantem? A może prowadzisz bloga,przeżyłeś ciekawą podróż i chcesz nam o niej opowiedzeć? Pokaż nam swoje prace! Zgłoś się na adres: lukasz.ramus@cinemahotel.pl. Zapraszamy do kontaktu! 

 


AKADEMIA MAŁEGO FILMOWCA

Kot Filemon, Miś Colargol, Miś Uszatek*,  – wszyscy znamy te kultowe bajki, ale czy wiesz, jak one zostały stworzone? Twoje dziecko na naszych warsztatch pozna techniki i możliwości filmów animowanych oraz samo zrobi swoją niepowarzalną animację!
Filmy tworzone tą metodą składają się z sekwencji osobnych zdjęć, gdzie animator przesuwa nieznacznie obiekty na każdej z fotografowanych klatek, aby połączone w jeden ciąg dały wrażenie ruchu. W taki sposób powstawały dobrze znane nam bajki z dzieciństwa i w taki sposób będziemy tworzyć na warsztatach!
Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia, które pobudzą wyobraźnię i inwencję twórczą Twojego dziecka. Przed nami zabawa różnymi technikami animacji: lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, czy piksilacja. Na każdym warsztacie powstanie krótki filmik na podstawie stworzonego przez dzieci scenariusza, który wraz z nimi będziesz mógł obejrzeć w naszej sali kinowej! I to zaraz po warsztacie!  

W czasie warsztatów, dla rodziców przygotwaliśmy specjalną niespodziankę: projekcja filmu w naszej klimatycznej sali kinowej. Zapraszamy!


Najbliższe warsztaty:

25.03.17 12:00 - 14:00 WYDRAPYWANKA BARWNA
Ta technika rysunkowa należy do klasyki, jednak można dzięki niej stworzyć niezwykle piękne i barwne prace. Za pomocą pasteli i czarnej farby powstaną kolorowe ogrody, barwne miasta, szalony kosmos - ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Dzięki technice wydrapywania stworzymy krótkie historyjki, które uwiecznimy za pomocą zdjęć poklatkowych. Gotowy film obejrzymy na koniec warsztatu.

Akademia Młodego Filmowca prowadzona jest przez Karolinę Ramus - animatorkę kultury i pedagog sztuki, absolwentkę Edukacji przez sztukę oraz Filmoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim.

ZAPISY: Karolina Ramus tel: 796 511 549, e-mail: akademia@cinemahotel.pl

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 7-12 lat. Koszt warsztatu 25zł/dziecko.

* Filmy stworzone przez Studio Filmowe Se-ma-for

 

Opinie uczestników: 

" Było Super, dzieciaki bardzo zadowolone, czekamy na kolejne  :) " | Marzena

" Super zajęcia! Dziękujemy i do zobaczenia na następnych :) " |  Beata

Bardzo dziękuję :-) Zajęcia mega, filmik też. Już czekamy na kolejne. " | Beata i Franek

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij