Co robić w Łodzi podczas Świąt Wielkanocnych?

Dla wszystkich, którzy spędzają Święta Wielkanocne w Łodzi przygotowaliśmy mini-przewodnik, w którym pokazuje najciekawsze miejsce i atrakcje czynne w najbliższy weekend. Zachęcamy do lektury! 

Podczas pobytu w Łodzi zachęcamy do odkrywania ulicy Piotrkowskiej, przy której znajduje się nasz hotel. Rozpoczynając wędrówkę od numeru 120 zachęcamy do spaceru w stronę Placu Wolności. Ulica Piotrkowska i jej podwórza skrywają wiele tajemnic, 

jedną z nich można odkryć pod numerem 88. A w podwórzu tym znajdziecie 

drewnianą kuczkę - szałas budowany na żydowskie święto Sukkot, w którym spożywano tradycyjne posiłki. 

Dwa numery wcześniej, przy ul. Piotrkowskiej 86 stoi niezwykła XIX wieczna kamienica zwana Kamienicą Pod Gutenbergiem. Historia tego budynku sięga roku 1893, kiedy to wydawca gazety "Lodzer Zeitung" Jan Petersilgeynku zakupił działkę w tym miejscu i wybudował budynek mający być wizytówką jego drukarni. 

 

 

  Spacerując dalej w stronę Placu Wolności zachęcamy do zatrzymania się pod numerem 67 - w podwórzu znajduje    się bowiem budynek nieczynnego już kina Polonia. Historia tego miejsca rozpoczyna się w roku 1877, kiedy to w   tym miejscu teatr. Budynek jednak spłonął kilka lat później, po pożarze został odbudowany, a w miejscu teatru   stanął tor do jazdy na wrotkach. Tor przetrwał rok, gmach przebudowano i otwarto kino - najpierw Casino, później    Polonia. 

 

 

 

 

Podczas spaceru ulicą Piotrkowską zachęcamy do przyglądania się także bramom, w których znajduje się wiele elementów ozdobnych. Jako zwieńczenie spaceru ulicą Piotrkowską proponujemy podwórze pod numerem 3. To tam znajduje się Pasaż Róży Joanny Rajkowskiej, którego kamienice wyklekone są kawałkami lusterek. 

 

 Miłośnikom budynków pofabrycznych proponujemy spacer Księżym Młynem - niegdyś  rozległą dzielnicą przemysłowej Łodzi wybudowaną przez Karola Scheiblera, jednego z  największych łódzkich fabrykantów. Obecnie Księży Młyn jest pomnikiem przyrody.

 

 

 

 

Naszym Najmłodszym Gościom wraz z ich Rodzicami polecamy Miejski Ogród Zoologiczny oraz Ogród Botaniczny, które otwarte są przez całe Święta Wielkanocne. Łódzki Ogród Botaniczny posiada 9 działów tematycznych, w których znajduje się między innymi ogród japoński, alpinarium oraz arboretum.

 

 

Osoby chcące spędzić Święta bardziej aktywnie zachęcamy do odwiedzenia Parku Trampolin Saltos ( czynny w sobotę i poniedziałek ) oraz aquaparku Fala ( czyny również w sobotę i poniedziałek ). Miłośnikom mocniejszych wrażeń polecamy pokoje zagadek w Tkalni Zagadek, która czynna jest przez cały weekend.

 

 

W wielkanocny poniedziałek polecamy również Centrum Dialogu w Parku Ocalałych. Centrum Dialogu zajmuje się popularyzowaniem wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi. Obecnie w Centrum Dialogu obejrzeć można wystawy LODZER MISZ MASZ oraz LITZMANNSTADT GETTO. ŚLADY. 

 

 

 

 

   Naszym Gościom przypominamy także, że codziennie o godz. 20:00 w naszej sali kinowej odbywają się pokazyfilmów. Repertuar filmów dostępny jest w naszej Recepcji.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close