Długi weekend w Łodzi. Sprawdź nasze propozycje spędzenia wolnego czasu!

Drodzy Goście! Podczas pobytu w Łodzi zachęcamy Was do poznania naszego miasta. Przygotowaliśmy dla Was kolejny mini-przewodnik, w którym opisujemy najciekawsze miejsca. 

 

 

 Podczas weekendu zachęcamy do spacerów po zielonej Łodzi ( w przypadku deszczowej  pogody w naszej Recepcji dostępne są parasole dla Was parasole ). 

 Polecamy głównie Ogród Botaniczny, w którym zakwitło 65 tys. cebul tulipanów w ponad 40  odmianach!  Ogród otwarty jest przez cały długi weekend. 

 

 

Miłośników sportowej aktywności zachęcamy do odwiedzin parków linowych - w Łodzi otwarte     są trzy takie parki: na łódzkim Arturówku, na Stawach Jana oraz w Parku na Młynku. 

Wszystkich podróżnych zachęcamy także do poznania Łodzi filmowej. Niedaleko naszego hotelu znajduje się Muzeum Kinematografii (otwarte 02.05 oraz 03.05), w tej samej części Łodzi zlokalizowane jest także Muzeum Animacji Se-ma-for ( czynne również 02.05 oraz 03.05 ).  Historię Łodzi poznać można także w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (przy ul. Piotrkowskiej 282), które otwarte jest 02.05 oraz Muzeum Miasta Łodzi, które znajduje się przy ul. Ogrodowej 15 (tuż obok Manufaktury).

 

 Miłośnikom sztuki polecamy łódzkie Muzeum Sztuki z trzema oddziałami: 
 - MS1 przy ul. Więckowskiego 36; to w tym miejscu znajduje się sala neoplastyczna  zaprojektowana przez Władysława Strzemińskiego 
 - MS2 przy ul. Ogrodowej 19 ( budynek przy Manufakturze ), w którym to znajduje się wiele  kolekcji sztuki XX i XXI wieku
 - Pałac Herbsta przy ul. Przędzalnianej 72, w którym znajdują się wystawy poświęcone  sztuce dawnej ( wiek XIX)
 Muzea te czynne są 02.05 oraz 03.05. 

 

W niedalekiej odległości od naszego hotelu znajduje się także najnowocześniejsze planterium  - EC1, czynne 29.04 oraz 30.04 w godz. 9:30-19, 02.05 oraz 3.05 w godz. 9:30-19:00. 

Podczas majowego weekendu w Łodzi odbywają się także wydarzenia zorganizowane, są to między innymi: 
- 29 kwietnia na ulicy Piotrkowskiej przy ul. 6 Sierpnia odbędzie się pierwszy z koncertów "Pod Zegarem", start o godz. 20:00
- Koncert w Altanie w Parku Źródliska  30.04 godzina 16:00 ( Park Źródliska znajduje się w niedalekiej odległości od Starego Kina przy ul. Piłsudskiego. 

Łódzkie uroczyste obchody Święta 3 maja odbędą się w Archikatedrze Łódzkiej w godz. 9:00 - 11:30.

Życzymy udanego weekendu! 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close