Gdzie kupić pamiątki w Łodzi? 5 najlepszych miejsc!

Podczas wakacyjnych wyjazdów coraz częściej odwiedzamy sklepy z pamiątkami z danego miasta, aby nabyć gadżet dla siebie lub swoich najbliższych. W Łodzi znajduje się kilkanaście sklepów z typowo łódzkim asortymentem. Wybraliśmy dla Was 5 najlepszych punktów! 

Pamiątki z Łodzi z ulicy Piotrkowskiej 

Najbliżej Starego Kina znajduje się sklep o wyjątkowo łódzkiej nazwie – Tytka na Piotrkowskiej. Tytka oferuje wyroby wyprodukowane wyłącznie w Polce, większość z nich to rękodzieło, drobne upominki i suweniry. Znajdziemy tu gadżety typowo łódzkie – np. ręcznie szyte maskotki – Koty z miasta Łodzi (nawiązujące do kwestii z filmu „Sami Swoi”), rzeźbione figurki Żydów oraz hit łódzkiego rynku pończoszniczego – Awangardowe Rajtuzy produkcji łódzkiej firmy Gabriella. Łódzka rajtuza powstała jako wyraz miłości do Łodzi, jej włókienniczej historii oraz kobiet, które je stworzyły. Każda kobieta może nosić na nogach bramę Manufaktury, plac Wolności z pomnikiem Kościuszki czy stare, pofabryczne kominy. W Tytce zakupimy również drobne upominki z łódzkimi sloganami, drewniane zabawki dla najmłodszych oraz produkty regionalne.

Tytka na Piotrkowskiej

Fot. materiały Tytka na Piotrkowskiej

Adres: Piotrkowska 115-119


Kilkanaście numerów dalej, na słynnym OFF PIOTRKOWSKA znajdziemy niezwykły sklep PAN TU NIE STAŁ. Asortyment sklepu nawiązuje do minionej kultury, sprzed i po czasach PRL. Założyciele PTNS w 2006 roku rozpoczęli prowadzić bloga, na którym przedstawiali zbiory z lat 60. i 80. Plakaty, wycinki prasowe, ilustracje do książek, okładki magazynów stały się inspiracją do ponownego ich ukazania w nowoczesnym wydaniu. Niektóre produkty nawiązują do zapomnianych, staromodnych słów z języka polskiego, nie brakuje tu również gwary łódzkiej.  W PTNS możemy zakupić elementy garderoby – koszulki, bluzy, akcesoriatorby, saszetki, plecaki, upominki i gadżetymagnesy na lodówkę, breloki, a także artykuły wykorzystywane w gospodarstwie domowym – takie jak etykiety na przetwory, plakaty, albumy ze zdjęciami miasta.

Pan tu nie stał - pocztówka

Fot. materiały Pan tu nie stał

Adres: Piotrkowska 138/140, centrum OFF PIOTRKOWSKA


Dosłownie dwa numery dalej znajduje się młodsza siostra PAN TU NIE STAŁ - BARDZO ROZSĄDNIE. Równie designerski sklep z produktami związanymi z Łodzią. W tym obiekcie możemy zakupić „nietuzinkową sztukę użytkową w rozsądnej cenie”. Asortyment obejmuje przede wszystkim unikalne plakaty, obrazy, artykuły biurowe, książki, albumy. W BARDZO ROZSĄDNIE możemy nabyć typowo łódzkie plakaty i grafiki przedstawiające np. Dworzec Łódź Fabryczna, łódzkie pocztówki, łódzkie kubki czy książki o Łodzi. W ofercie sklepu znajdują się takie pozycje jak: Bałuty autorstwa Macieja Rawluka, Łódź której nie ma autorstwa  Krzysztofa R. Kowalczyńskiego. 

Bardzo rozsądnie - plakat

Fot. materiały Bardzo Rozsądnie

Adres: Piotrkowska 142

Aktualny adres sklepu: Galeria handlowa SUKCESJA


Pamiątki z Łodzi z Księżego Młyna

Pociąg do Łodzi to sklep z łódzkimi upominkami zlokalizowany w historycznym dla Łodzi miejscu, czyli na dawnym osiedlu robotniczym Księży Młyn. Produkty nawiązują do miejsc byłych i obecnych w naszym mieście. Możemy tu zakupić publikacje dotyczące historii Łodzi, albumy ze zdjęciami Łodzi robotniczej, książki dotyczące ciekawostek na temat miasta. Ponadto – sztandarowe magnesy i przypinki w kształcie dawnych tabliczek z nazwami ulic – tzw. Kremówki oraz magnesy, breloki z tekstami z przymrużeniem oka – np. Hard Rokicie w kolorach logo kultowego Hard Rock Cafe.

Pociąg do Łodzi - pamiątka

Fot. materiały Pociag do Łodzi

Sklep zamknięty na stałe - podobne pamiątki zakupić można w Punkcie Łódzkiej Organizacji Turystycznej  przy ul. Piotrkowskiej 28. 


Pamiątki z Łodzi online

Jedyny sklep internetowy z limitowanymi nakładami ubrań i akcesoriów, które dedykowane są miastu – jego dzielnicom, budynkom, ulicom oraz łódzkiej gwarze. Projektantem jest Daniel Goud Tworski. W swoich projektach nawiązuje również do powszechnie znanych symboli, wzorów – np. łódzki Plac Wolności wkomponowany został w logo Walt Disney Pictures. Produkty sprzedawane są w damskiej i męskiej linii odzieżowej, często w nakładach nie przekraczających 100 sztuk – dlatego można uznać je z produkt unikalny, luksusowy. Flagowymi produktami są: koszulki i torby Badanie Wzroku, koszulki Beauty Bałuty, bluza Ekspres, koszulki Teofeelów, Krańcówka, Na Zdrowie!.

Gouda works - bluza


Pamiątki w hotelu Stare Kino

W naszym obiekcie także znajdziecie kilka gadżetów związanych z Łodzią! W naszej Recepcji znajdują się pocztówki oraz naklejki dla Gości - możecie je nakleić na walizkę, lodówkę, etui na telefon. W naszym obiekcie możecie nabyć także filmowe pozycje książkowe dotyczące Łodzi oraz łódzkie magnesy ceramiczne.

Stare Kino - naklejki dla Gości

Pamiątki z Łodzi magnesy

Poznaj Łódź 

Zastanawiasz się jakie atrakcje znajdują się w Łodzi? Co można zobaczyć w Łodzi? Które miejsca zwiedzić? Zobacz naszą ofertę specjalną - dla wszystkich miejskich podróżników przygotowaliśmy specjalny pakiet pobytowy, w którym podpowiadamy, jak spędzić czas w Łodzi! 

Szczegóły i rezerwacje tutaj.

Odkryj Łódź hotel Stare Kino

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close