Light Move Festival 2019

To już 9 edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi! Light Move Festival odbędzie się od 27 do 29 września. 

Light Move Festival 2019 Łódź

W tym roku największy Festiwal Światła w Polsce odbędzie się pod hasłem PRZESTRZEŃ. Jak piszą organizatorzy festiwalu: 

Light Move Festival pragnie jeszcze mocniej wtargnąć w tkankę miejską i pokazać, jak mocny wpływ na człowieka ma miejsce, w którym funkcjonuje. Twórcy festiwalowych instalacji i mappingów w swoich pracach odniosą się do miejsca ich prezentacji, które stanie się nie tylko tłem dla dzieła sztuki, ale też jego integralną częścią.

Programu Festiwalu wypełniony jest ciekawymi wydarzeniami w różnych miejscach Łodzi  Są to iluminacje budynków, mappingi, instalacje świetlne, wystawy, happeningi czy przystanki muzyczne. 

Program Festiwalu Light Move Festival 2019:

W programie tegorocznej edycji znajdą się m.in. 

 • Kokpit Astronauty

Ławeczka pod wierzbą, z której można zobaczyć to co mogą zobaczyć astronauci w czasie lotów poza Ziemię. Ławeczka będzie się znajdowała w okolicy Dworca Fabrycznego

 • Multiverse

Projekcja sferyczna realizowana w unikalnej technologicznie kopule o średnicy 19m. Instalacja znajdzie się tuż obok Dworca Fabrycznego. 

 • Fabula

"Bajka w mieście". Instalacja świetlna inspirowana sztuką ludową i motywami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Prace będzie można zobaczyć na kamienicy przy ul. Sienkiewicza. 

 • Range

"Człowiek w przestrzeni, przestrzeń w człowieku". Instalacja ta będzie wizualną i muzyczną opowieścią o człowieku i abstrakcyjnym świecie. Instalacja ta będzie do oglądania na kamienicy przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Moniuszki. 

 • Tajemnice Światła Gwiazd

Program łódzkiego Planetarium z pokazami, prezentacjami oraz obserwacjami nieba. Uwaga: Atrakcja dostępna tylko 27.09. 

 • Jazz nocą

Jazz na żywo wykonywany przez muzyków z "Kwintetu Kwintesentacja" w połączeniu z instalacjami świetlnymi. Koncerty odbędą się w okolicy Dworca Fabrycznego.

 • Symfonia koloru

Projekt wykorzystujący architekturę Teatru Wielkiego w Łodzi. Instalacja, w której wykorzystane zostały motywy z najsłynniejszych oper (Carmen, Turandot, Madame Buttlerfly, Jezioro Łabędzie). 

 • Dobra wróżba

Wizualizacja deszczu. Instalacja na ulicy Traugutta.

 • Muzyczne wariacje

Koncert w świetlnej oprawie "pod zegarem" na skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej i 6 Sierpnia. Wystąpią: Runforrest, Two Drive

 • Heart (Hug) Space

Eksperyment społeczny i instalacja interaktywna. 

Interaktywna instalacja działająca jako zaprojektowany na wywoływanie przytulenia obiekt. Publiczność jest zapraszana na świetlny spot, gdzie instalacja reaguje na uściski.

 • Keys of Light

Występy pianisty w przestrzeni miejskiej urozmaicone projekcjami mappingowymi. W parku im. Stanisława Moniuszki wystąpi Mr.Beam. 

 • Colours X Colours

Wystawa wideo Colours X Colors jest wynikiem współpracy między Oilhack i Thomasem Blanchardem. Wystawa będzie zrealizowana przy ul. Traugutta. 

 • Płynne historie

Historia fortepianu Rubinsteina. Przeniesienie na przestrzeń miejską, kolorowych, abstrakcyjnych obrazów, które przy wykorzystaniu światła rzutników (grafoskopów), szkła oraz cieczy i kolorowych filtrów, dają nowe znaczenie świetlnemu show.

 • The Tree That Blinked

Cyfrowe portrety ukazane w formie drzewa, które pokazują pierwotne mity i misteria terenów leśnych. Praca do obejrzenia na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sienkiewicza. 

 • Imaginarium 

Praca stworzona w oparciu o stare ilustracje w technice kolażowej. Do obejrzenia na Pasażu Schillera. 

 • Pokazy audiowizualne VR

W czasie trwania Festiwalu zapraszamy także do naszych Sąsiadów z podwórza - Virtual House. W salonie VH od 20 do 24 będzie możliwość niedopłatnego skorzystania z atrakcji wirtualnej rzeczywistości. 

Nocleg podczas Light Move Festival 

Stare Kino to idealne miejsce na Twój nocleg podczas Festiwalu Światła 2019. Nasze apartamenty znajdują się w samym centrum wydarzeń w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 120. Zapraszamy do rezerwacji i pobytu w filmowym klimacie w sercu Łodzi

Do zobaczenia na Light Move Festival!

Light Move Festival

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close