Festiwal Soundedit 2017!

Wielkimi krokami zbliża się 9 edycja organizowanego w Łodzi Soundedit Festival! Od 26 do 29 października 2017 w naszym mieście będziemy gościć najwybitniejszych producentów i twórców muzycznych z Polski i świata.

Nie możesz tego przegapić. Zapraszamy do Łodzi!

SOUNDEDIT FESTIVAL

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe wydarzenie w skali świata. W tym roku po raz dziewiąty odbędzie się w Łodzi. Festiwal dedykowany jest najbardziej twórczym producentom muzycznym. Festiwal jest określany jako sposób docenienia pracy producentów muzycznych i realizatorów dźwięku.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Art Industry, założoną przez Macieja Werka oraz Marcina Tercjaka. Obecnie prezesem zarządu Fundacji Art Industry i dyrektorem festiwalu Soundedit jest Maciej Werk.

Hasło Soundedit to: „I Am the Sound”. Celem festiwalu jest gromadzenie najważniejszych postaci branży muzycznej, organizacja koncertów i spotkań z producentami, rozwijanie działalności edykacyjnej w obszarze muzyki i technik  nagraniowych oraz stworzenie w Łodzi cyklicznej imprezy związanej z muzyką.

Festiwal został wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony, m.in. nagrodami Punkt dla Łodzi 2012 i Plaster Kultury 2015 oraz nagrodą Łódzkie Sukcesu 2016.

PROGRAM SOUNDEDIT FESTIVAL 2017

Soundedit Festival 2017

Program festiwalu Soundedit 2017 to nie tylko koncerty, spotkania z twórcami, ale również warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Głównym miejscem festiwalowym będzie Klub Wytwórnia (Łąkowa 29). Niektóre wydarzenia przeniosą się do m.in. Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (Piotrkowska 102), Filharmonii Łódzkiej czy do Fabryki Sztuki (Art Inkubator, Tymienieckiego 3).

Pełen program festiwalu odnajdziecie tutaj. *Organizator zastrzega prawo do zmiany programu*.

Polecamy wydarzenie: Soundedit w Kinie Bodo - do 29 października wyświetlane będą filmy z muzyką laureatów nagrody "Człowieka ze Złotym Uchem".

NAGRODA SOUNDEDIT FESTIVAL

Od 8 lat najważniejsi producenci muzyczni nagradzani są statuetką "Człowieka ze Złotym Uchem". Nagrody przyznawane są kilku twórcom podczas każdej edycji. Dotychczas wręczono 31 nagród w ramach festiwalu. Statuetkę „Człowieka ze Złotym Uchem” według pomysłu Macieja Werka, zaprojektował Artur Malewski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Pełną listę nagrodzonych laureatów znajdziesz tutaj.


Stare Kino Cinema Residence ma przyjemność gościć najznamienitszych gości tegorocznej edycji Festiwalu!

Polecamy i zapraszamy do muzycznej Łodzi!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close