Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

Na Piotrkowskiej czuć już nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! Wszystko za sprawą rozpoczętego 1 grudnia Łódzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Zachęcamy do odwiedzenia Piotrkowskiej w przerwie pomiędzy świątecznymi przygotowaniami.

Jarmark Bożnarodzeniowy na ulicy Piotkowskiej potrwa do 23 grudnia, zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Tuwima i Nawrot.

 

W piątek 1 grudnia o godzinie 17:00 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Jarmarku na placu Wolności oraz odpalenie świątecznej iluminacji ulicy Piotrkowskiej. Nie zabrakło też dodatkowych elementów ozdobnych, taich jak napis #Kocham Łódź przy trasie W-Z, duże bombki koło Magdy, oraz świetlna brama i fotel św. Mikołaja z lampką przy woonerfach.

W tym roku na Piotrkowskiej między ul. Struga i Zamenhofa stanęło 45 straganów, a także gastronomiczny anielski młyn oraz beczka z grzanym winem. Jest też wioska św. Mikołaja, w której będą warsztaty i miejsce do całowania się pod jemiołą. Na straganach kupimy tradycyjne produkty i ozdoby świąteczne, a dodatkowo: zdrową żywność, kosmetyki ekologiczne, gofry bąbelkowe i faszerowane ziemniaki. Zamówimy też potrawy na święta. W asortymencie jarmarku znajdziemy oczywiście produkty świąteczne: bakalie, wypieki, wędliny, produkty regionalne, różnorodne rękodzieło. Przyjadą wystawcy z całej Polski i z zagranicy. Wśród nowości będą stoiska ze zdrową żywnością. Stoiska czynne są codzienniedo 23 grudnia w godz. 12-20, w weekendy do godz. 21.

Jarmarkowi będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia - np. warsztaty z ceramiki dla dzieci, spotkania z Mikołajem, występy kapeli góralskich i wspólne kolędowanie, pokaz rzeźb lodowych czy fireshow. Pełen program Jarmarku przedstawiono na grafice poniżej.

Jarmark Bożonarodzeniowy Łódź 2017


Zachęcamy do spędzenia tego przedświątecznego czasu na Piotrkowskiej!

Szczególnie polecamy Gościom Starego Kina - Jarmark odbywa się tylko kilka kroków od naszego obiektu.

Do zobaczenia na świątecznej ulicy Piotkowskiej!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close