35. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi!

Od 8 do 14 maja Łódź będzie stolicą teatru! Rozpoczyna się już 35. Festiwal Szkół Teatralnych, na którym zaprezentują się wydziały aktorskie ze wszystkich publicznych szkół teatralnych w Polsce.
„Jazda na scenę!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji tego wydarzenia. Studenci zaprezentują swoje spektakle dyplomowe na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka oraz Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi.
 
W tym roku młodych aktorów oceniać będzie Jury w składzie: Anna Augustynowicz (reżyserka teatralna i filmowa, Dyrektor Teatru współczesnego w Szczecinie), Kinga Preis (aktorka teatralna i filmowa), Monika Strzępka (reżyserka teatralna), Adam Orzechowski (reżyser teatralny, Dyrektor Teatru Wybrzeże w Gdańsku) oraz Wioletta Laszczka (przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
Zwycięzcy otrzymają Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto przyzane zostaną nagrody publiczności dla Najbardziej Elektryzującej Aktorki i Najbardziej Elektryzującego Aktora.
 
Pełen program Festiwalu, informacje o spektaklach, aktorach, jurorach a także - lokalizacje Festiwalu i informacje o możliwości zakupu biletów i karnetów na www.festiwalszkolteatralnych.pl 
 
Stare Kino jako Partner festiwalu gorąco poleca!
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close