FERIE ZIMOWE W ŁODZI!

Zachęcamy do wizyty w Łodzi podczas ferii zimowych! Miasto przygotowało wiele atrakcji dla najmłodszych!

Przy okazji zapraszamy do wizyty w naszych filmowych apartamentach przy Piotrkowskiej 120!
 

POBYT RODZINNY W STARYM KINIE

Na czas ferii zimowych Stare Kino przygotowało specjalną ofertę pobytową FILMOWE FERIE ZIMOWE. Pakiet ważny jest od 27.01.2018 do 11.02.2018 i obejmuje:

 • Pobyt na 2 doby w przestronnym pokoju dwuosobowym z dostawką lub rozkładaną sofą - pobyt dziecka gratis ​
 • Codzienne śniadania dla 3 osób ​
 • Bezpłatny parking na 2 doby ​(miejsca parkingowe nie podlegają rezerwacji)
 • Słodką niespodziankę w pokoju na powitanie dla dziecka ​
 • Seans filmowy wybranej bajki/wybranego filmu w klimatycznym kinie*
 • Kartę rabatową do Galerii Łódzkiej z rabatami do wybranych sklepów

* Rezerwacji terminu i godziny seansu należy dokonać z wyprzedzeniem w hotelowej recepcji pod numerem tel. 42 207 27 27 lub mailowo. Seans może się odbyć w godzinach 9:00 - 18:00.

Aby poznać więcej szczegółów i dokonać rezerwacji kliknij tutaj.


FERIE ZIMOWE W ŁODZI

Muzea i atrakcje dla dzieci

Podczas spędzania ferii zimowych w Łodzi zachęcamy do odwiedzenia:

 1. Muzeum Animacji Se-Ma-For (ul. Sienkiewicza 100)
  Muzeum oraz wytrórnia filmów animowanych to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie nadal powstają filmy animowane. Na najbardziej wartą uwagi zasługuje nagrodzona Oscarem produkcja "Piotruś i Wilk". To tutaj spotkasz się z Misiem Uszatkiem, Coralgolem czy zajączkiem Parauszkiem i jego przyjaciółmi. Polecamy odwiedzić w trakcie ferii.   Muzeum organizuje również warsztaty dla dzieci (obowiązują zapisy, zajęcia płatne) - więcej informacji znajdziesz tutaj.
   
 2. Centrum Nauki i Techniki EC1
  Ponad stuletni budynek elektrowni, która kiedyś była źródłem energii dla miasta, został zaadoptowany na największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1. To drugie po Centrum Nauki Kopernik w Warszawie miejsce dla osób głodnych wiedzy z róznych zakresów nauki. Na oficjalnej stronie Centrum podano informację, że zwiedzanie kompleksu zajmuje minimum 3 godziny. Na miejscu można skorzystać ze strefy gastronomicznej, bądź wyjść, zjeść obiad na mieście i wrócić w pełni sił na dalsze zwiedzanie! Jest to możliwe dzięki opaskom identyfikacyjnym, których trzeba użyć przy każdym wyjściu i wejściu. Bilet do CNiT jest ważny przez cały dzień. UWAGA! Centrum jest nieczynne w poniedziałki! Bilety można kupić stacjonarnie w kasie, bądź online. Obiekt przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
   
 3. Planetarium EC1
  Będąc w Łodzi nie sposób ominąć kolejnej atrakcji zlokalizowanej w kompleksie EC1. Planetarium EC1 zostało otworzone 8 stycznia 2016 roku. W tym samym roku wygrało plebiscyt National Geographic Travel na 7 Nowych Cudów Polski! Planetarium jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w kraju. Może się poszczycić kopułą o średnicy 18 metrów oraz ekranem sferycznym o średnicy 14 metrów i salą wyposażoną w 110 wygodnych foteli. Zwiedzający mają szansę obejrzeć filmy na systemie projekcyjnym o rozdzielczości 8K.

  Bilety na pokazy możecie kupić online przez oficjalną stronę planetarium, bądź zarezerwować je przez internet i opłacić je na miejscu w kasie.
   
 4. Wystawy Leonardo da Vinci - Energia Umysłu
  Polecamy fantastyczną wystawę, która po raz pierwszy gości w Polsce! Wystawa Energia Umysłu przedstawia 70 eksponatów, 40 historycznych modeli oraz 46 instalacji multimedialnych. Wszystkie wymienione elementy są związane z działalności najsłynniejszego wynalazcy na świecie. Wystawa jest idealna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Eksponaty obrazują powstawanie wynalazków, które znamy i które działają do dziś. Na wystawie zobaczymy także sposób pracy inżyniera oraz wygląd pierwszych maszyn latających. Celem wystawy jest przekazanie dodatkowej wiedzy o wynalazkach Leonardo. Polska jest ostatnim przystankiem wystawy, która do tej pory prezentowana była w Paryżu, w Monachium, Sao Paulo czy w Londynie.  Wystawa trwa do 3 czerwca 2018 roku. UWAGA! Wystawy nie zobaczycie w poniedziałki! Bilety możecie kupić na stronie www.leonardowlodzi.pl/.

Ferie aktywnie

W ferie bądźmy też aktywni fizycznie! Na przeciw potrzebom najmłodszym wychodzą baseny oraz lodowiska.

 1. Lodowisko Retkina (ul. Popiełuszki 13b), Lodowisko Bombonierka (ul. Stefanowskiego 28) oraz przenośne lodowiska na otwartym potwietrzu:
  Wejście dla młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji w cenie 5zł/60 min. Lodowiska na otwartym potwietrzu będą czynne jedynie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych!

   
 2. Basen Wodny Raj (ul. Wiernej Rzeki 2)
  Wejście dla młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji w cenie 5zł/60 minut. Cena obowiązuje w godzinach 7-16!
   
 3. Aquapark Fala (al. Unii Lubelskiej 4)
  Największy łódzki aquapark zachęca do skorzystania z oferty Ferie na Fali. W ofercie nauka pływania, nurkowania, edukacja w zakresie bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo dzieci mają zapewnione całodniowe wyżywienie i opiekę instruktrów. Polecamy! Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

Zachęcamy do odwiedzenia Łodzi w czasie ferii zimowych!

Do zobaczenia!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close