FESTIWAL EKSPLORACJI MIEJSKIEJ 2018

Eksploracja tkanki miejskiej to główne założenie wyjątkowego festiwalu, który odbędzie się już za kilka dni w naszym mieście. 
Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym hasłem? 
 

Z jednej strony fotografowanie opuszczonych miejsc, zgłębianie zakamarków miejskich bram, z drugiej, spotkania z mieszkańcami, 
słuchanie legend i ciekawostek z łódzkich podwórek - w skrócie - poznawanie nieoczywistego oblicza Łodzi.

Festiwal jest okazją do zobaczenia efektów tych spotkań i miejskich eksploracji. Od 31 sierpnia do 9 września będzie można oglądać
wystawy i prezentacje, uczestniczyć w prelekcjach, wykładach i pokazach filmowych, brać udział w warsztatach obróbki zdjęć. 
Program Festiwalu Eksploracji Miejskiej jest niezwykle zróżnicowany i ciekawy. Oficjalnym wydarzeniom towarzyszyć będą spacery po miejskich zakamarkach, koncerty i wiele innych, np. Fotodej w łódzkiej fabryce i spacer historyczny z przewodnikiem. 

Festiwal to prawdziwa okazja do spotkań. Skupia wiele instytucji, orgaznizacji, ludzi i miejsc w Łodzi, takich jak Centrum Animacji 
i Rewitalizacji Rondo - Bałucki Ośrodek Kultury, gdzie odbędzie sie otwarcie wystawy "Fotomigawki Łódzkie" czy EC1 Łódź - Miasto Kultury, 
gdzie będzie można posłuchać wykładu na temat "Refotografii" czyli zdjęć pokazujących dawną i obecną Łódź.
Inne wydarzenia towarzyszące odbędą się w takich kultowych już łódzkich lokalach jak Niebostan, Z innej beczki, P29 czy Pop'n'Art.


Wszystkich Państwa szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w naszym klimatycznym Starym Kinie:

31 SIERPNIA | 18:00 | Wystawa i prelekcja nt. Bałuty znanego łódzkiego fotografa Piotrek Wojdyn (Fu3sko) 

" Piotrek to fotograf, człowiek, który odkrywa Łódź, te z pozoru brzydkie rzeczy potrafi pokazać w piękny sposób. Mieszka na Bałutach i od kilku lat prowadzi na facebooku fanpage "Bałuty". Współautor projektu "Bałucki Kalendarz" oraz pomysłodawca "Bałuckiego Geszeftu". Współpracował między innymi z Uniwersytetem Łódzkim, a w latach 2014-2015 był dwukrotnym laureatem konkursu organizowanego przez spółki miejskie MPK – Łódź, ZWiK i MPO Łódź – Okiem rzuć na Łódź. Jego zdjęcia zostały zamieszczone na dwóch tramwajach PESA i kilku samochodach, mobilną galerię można podziwiać do dziś".


1 WRZEŚNIA | 19:00 – 22:00 | Pokaz filmów o eksploracji miasta w Starym Kinie 

Pokazy krótkich filmów o eksploracji miasta w najbardziej klimatycznym kinie w sercu Łodzi. 

2 WRZEŚNIA | 16:00 - 18:00 | Richard Skuza - Rokada - sieć schronów łączności PRL 

"Richard Skuza - Tajemnice “Rokady” 

Po blisko 20 latach po zakończeniu pracy System “Rokada”, czyli zabezpieczenia polskiej sieci telekomunikacyjnej, powoli odkrywa przed nami swoje tajemnice".


FEM to prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli Łodzi, tej znanej i promowanej, jak również jej mniej oczywistej twarzy. To też świetna okazja dla sceptyków, aby mogli przekonać się, że Łódź jest wyjątkowym miastem na mapie Polski, coraz częściej zauważanym i docenianym na świecie, chociażby za sprawą industrialnej architektury i niepowtarzalnych murali.  Jest w niej jednak jeszcze wiele do odkrycia, o czym przekonacie się Państwo już na przełomie sierpnia i września na Festiwalu Eksploracji Miejskiej 2018.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close