Łódź z tytułem miasta filmu według UNESCO!

Niezwykle miło nam poinformować, że nasze miasto Łódź zostało wyróżnione przez UNESCO i znalazło się w Sieci Miast Kreatywnych. Łódź została mianowana Miastem Filmu! 

SIEĆ MIAST KREATYWNYCH

Łódź znalazła się w tym prestiżowym gronie jako jedno z 64 miast, zyskała miano miasta filmu obok takich aglomeracji jak Sydney, Rzym i Bradford. Wraz z naszym miastem w dziedzinie filmu wyróżniono także Yamagatę, Qingdao i Terassę. Obecnie Sieć Miast Kreatywnych liczy 180 miast wyróżnionych w dziedzinach takich jak: rzemiosło artystyczne, sztuka mediów, muzyka, film, gastronomia, literatura, wzornictwo czy sztuka ludowa. 

UNESCO

Łódzką aplikację do UNESCO przygotowało Narodowe Centrum Kultury Filmowej - we wniosku znalazło się informacje o uczelniach wyższych, których absolwenci są przygotowani do pracy w kluczowych dziedzinach związanych z filmem; o filmowych festiwalach takich jak: Transatlantyk, Cinergia, Festiwal Kamera Akcja, Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu; a także podmioty związane z filmem m.in. Muzeum Kinematografii i Muzeum Animacji Se-Ma-For.

FILMOWA MARKA ŁODZI

Dla UNESCO najważniejszym aspektem było oparcie rozwoju miasta o film. Narodowe Centrum Kultury Filmowej powołało się na dziedzictwo filmowej Łodzi oraz plany związane z jeszcze większym podkreśleniem filmowych walorów naszego miasta. 

WYRUSZ Z NAMI W PODRÓŻ DO ŚWIATA FILMU 

Wszystkich fanów filmu zapraszamy do niezwykłej podróży w filmowych wnętrzach Starego Kina - nasz obiekt to najlepszy punkt początkowy do filmowych wycieczek po Łodzi. 

 

EC1 Łódź

fot. Jacek Rutkowski

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close