Teatr na Piotrkowskiej - Ziemia Obiecana!

Teatr Wielki w Łodzi wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń zapraszają 16 września 2017 do Teatru na Piotrkowskiej! Na deskach plenerowej sceny, która stanie w Pasażu Schillera wystawiony będzie teatralny spektakl baletowy "Ziemia Obiecana".
 

Balet "Ziemia Obiecana" powstał na podstawie powieści Władysława Reymonta oraz ekranizacji Andrzeja Wajdy. Przedstawia historię fabrykanckiej Łodzi - przepełnionej dymem fabrycznych kominów, pięknymi pałacami budowanymi z rodzinnych fortun i ciężką pracą zwykłych ludzi.

Głównym choreografem jest nowozelandczyk - Gray Veredon. Zauroczony miastem, filmem i powieścią polskiego noblisty o historii Łodzi przemysłowej, tworzy przedstawienie opowiadające tą historię tańcem! Z tego powodu jest to na pewno oryginalny spektakl, który dodatkowo został przeniesiony na deski plenerowej sceny. Veredon w swoim widowisku zachowuje najważniejsze wątki z powieści Reymonta - nieszczęśliwie zakochaną Ankę w Karolu Borowieckim, jego romanse i intrygi jego konkurentów. Nie zapomina o głównym bohaterze - czyli naszym mieście Łodzi i jego bezimiennych twórcach - tkaczkach, farbiarzach i robotnikach.

GDZIE I KIEDY "Ziemia Obiecana"?

Spektakl plenerowy odbędzie się 16 września (sobota), początek o godzinie 21 w Pasażu Schillera przy Piotrkowskiej. Przedstawienie trwa 1 godzinę bez przerwy.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny! Jeśli chcesz zdobyć wejściówki z miejscem siedzącym udaj się po bezpłatne zaproszenia do Łódzkiego Centrum Wydarzeń przy Piotrkowskiej 87, bądź do kasy Teatru Wielkiego.
UWAGA! Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki. Otwarcie bram o godzinie 20.


Na wydarzenie zapraszamy gości Starego Kina - to niecałe 5 minut spacerem do Pasażu Schillera!

Czy wiecie, że w Starym Kinie możecie nocować w apartamencie dedykowanemu "Ziemii Obiecanej"? Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z historią fabrykanckiej Łodzi, która stała się dla głównych bohaterów ekranizacji Andrzeja Wajdy, miejscem do zyskania ogromnej fortuny.

Apartament Ziemia Obiecana

Po szczegóły i wybór oferty kliknij tutaj.


Stare Kino gorąco poleca!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close