Transatlantyk festival 2017 w Łodzi!

Już w najbliższych dniach, od 14 do 21 lipca, Łódź będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Filmowy - TRANSATLANTYK FESTIVAL 2017!

Hasłem tegorocznej edycji i motywem przewodnim jest #SIŁAKOBIETY.

 

"Transatlantyk Festival w Łodzi to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film tworzy silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej."

Rozpoczynająca się niebawem edycja poświęcona będzie sile kobiet. Repertuar filmów obejmie te wyreżyserowane przez wybitne kobiety z Polski i ze świata oraz obrazy przedstawiające problemy z jakimi się spotykają we współczesntych czasach. Tematyka ta zostanie również poddana dyskusjom na zaplanowanych spotkaniach i panelach dyskusyjnych.

Festiwal to wiele możliwości! Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

  • KINO ŁÓŻKOWE - uznane za serwis BuzzFeed za jedno z 10 najwspanialszych kin na świecie!

W tym roku ponad 50 łóżek wyposażonych w ekrany z projektorami stanie w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Seanse zaplanowane są od 13 do 21 lipca. Koszt jednego seansu - 30zł (cena obejmuje możliwość obejrzenia filmu dla max.3 osób na jednym łóżku). Sprzedaż odbywa się tutaj. Aby sprawdzić listę filmów możecie kliknąć tutaj.

Z kina łóżkowego będzie można korzystać również w ciągu dnia - przed wieczornymi pokazami - organizatorzy zapewniają możliwość swobodnego korzystania w celu czytania książek czy grania w gry.

  • SPOTKANIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM FESTIVALU - Edwardem Nortonem!

Spotkanie z amerykańskim aktorem znanym m.in. z filmów "Fight Club" czy "Bridman odbędzie się 21 lipca. Rezerwacje biletów na to wydarzenie możliwe będą od 4 lipca od godziny 19 przez oficjalną stronę festiwalu.

  • POZOSTAŁE POKAZY FILMOWE W RAMACH FESTIWALU:

​Kino Kulinarne - pokazy odbywać się będa w Hali Maszyn w EC1 w Łodzi.

Piątkowa Polówka - filmy poświęcone Sile Kobiet, wstęp bezpłatny, EC1 ul. Targowa 1/3


Wszystkie spotkania i wydarzenia w ramach Transatlantyk Festival 2017 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej www.transatlantyk.org

Stare Kino filmowo POLECA!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close