50-lecie pierwszego klapsu na planie "Stawki większej niż życie"!

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich wielbicieli "Stawki większej niż życie" na wyjątkowy spacer z przewodnikiem. Już w najbliższą niedzielę 12 marca obchodzimy 50-lecie rozpoczęcia pracy nad serialem, w którym główną rolę odgrywali Stanisław Mikulski oraz Emil Karewicz. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11:00 w Parku im. Staszica przy pomniku patrona parku.

"Dokładnie 50 lat temu na planie "Stawki większej niż życie" padł pierwszy klaps. Przez kolejne 1,5 roku filmowcy pod kierunkiem Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna zrealizowali 18 odcinków serialu. Łódź można zobaczyć w prawie wszystkich i również historyczny pierwszy klaps miał miejsce właśnie tutaj."

Spacer zakończy wizyta w Starym Kinie, gdzie w naszej kameralnej sali kinowej przedstawione zostaną plenery oddalone od ścisłego centrum. Zwieńczeniem wydarzenia będzie projekcja jednego z odcinków "Stawki ..." z z klasycznej, celuloidowej taśmy filmowej. Będzie to kino w prawdziwie starym stylu!

Uczestnictwo w spacerze oraz pokazie filmowym jest bezpłatne!

Wydarzenie organizowane jest przez: Stare Kino Cinema Residence, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Przewodnik po filmowej Łodzi.

Stare Kino poleca! Serdecznie zapraszamy!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close