Beaujolais Nouveau 2019 w Starym Kinie

Co roku w 3. czwartek listopada na całym świecie odbywa się Beaujolais Nouveau, czyli oficjalne otwarcie młodego wina z tegorocznych zbiorów. Dlatego już dziś, czyli 21 listopada, w Restauracji Stare Kino by Antoine Lopez startuje festiwal młodego wina z rocznika 2019.

Beaujolais Nouveau

Tradycja Beaujolais Nouveau wywodzi się z Francji, z bardzo urodzajnego regionu Beaujolais, gdzie producenci win od wieków próbowali tegorocznego trunku właśnie tuż przed rozpoczęciem Adwentu. Zapoczątkowało to piękną tradycję, która trwa po dziś dzień i jest celebrowana na całym świecie.

Beaujolais Nouveau powstaje z ręcznie zbieranych winogron odmiany gamay, zaś proces fermentacji przebiega wewnątrz całych winogron, które nie są zgniatane. W ten sposób unika się powstawaniu wytrawnego smaku, dość charakterystycznego dla win czerwonych.

Młode wino ma zarówno gorących zwolenników jak i przeciwników, ale wszyscy miłośnicy gronowego trunku czekają na moment, gdy będa mogli posmakować pierwszych butelek i tym samym dowiedzieć sie jaki szykuje się rok dla wina.

Warto zauważyć, że beaujolais nouveau może być spożywane jedynie przez kilka miesięcy, gdyż po upływie roku zamienia się w ocet winny.

Na degustację wina wraz z deskami mięs i serów zapraszamy do naszej restauracji czwartku do niedzieli, tj. od 21.11 do 24.11.

Rezerwacje stolików:

+48 42 207 32 03

Zapraszamy do świętowania w restauracji w sercu Łodzi!

Beajoulais Nouveau

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close