Dzień Kobiet w Starym Kinie - wystawa fotografii "Okiem Kobiety - Okiem na Kobiety"

Tradycją staje się świętowanie Dnia Kobiet w Starym Kinie otwarciem wystawy fotografii. W tym roku zapraszamy na wernisaż prac autorstwa Anety Woźniakowskiej - Moskwy oraz Krzysztofa Górskiego.

"Okiem Kobiety - Okiem na Kobiety" już 8 marca od godziny 19:00 w Starym Kinie!

DZIEŃ KOBIET

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest od 8 marca 1910 roku. Święto ustanowione dla wyrażenia szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Za pierwowzór Dnia Kobiet można uznać obchodzone w starożytnym Rzmie Matronalia - święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta kobiety otrzymywały od swoich mężów upominki oraz spełniali życzenia swoich żon.

W Polsce święto było bardzo popularne w okresie PRL. Kobiety obdarowywane były przede wszystkim kwiatami - goździkami lub tulipanami. Niekiedy wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

Obecnie co roku odbywają się tzw. "manify" organizowane przez środowiska feministyczne, to połączenie demonstracji z happeningiem na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. W Dniu Kobiet najczęściej wręczanymi prezentami są kwiaty oraz słodnie upominki.

WYSTAWA FOTOGRAFII "OKIEM KOBIETY - OKIEM NA KOBIETY"

8 marca zapraszamy na niezwykłą wystawę przedstawiającą dwa różne spojrzenia na świat.

Fotografie Anety Woźniakowskiej-Moskwy, autorki bloga fotograficznego agdybyfotografia.blogspot.com, wykładowcy akademickiego, architekta wnętrz, której zamiłowaniem jest obserwowanie ludzi oraz przyrody. Zaprezentuje swój świat "okiem kobiety", świat makro, zaklęty w kształtach kolorach i delikatności formy.

Prace Krzysztofa Górskiego, podróżnika, fotografa i aktora, prowadzącego bloga A NA RAZIE W PODRÓŻY. Przedstawi on swoje spojrzenie na świat kobiet, męską perspektywę "okiem na kobiety" ze swojej ostatniej podróży do Etiopii. Fotografie autorstwa Pana Krzysztofa będą prezentowane w Starym Kinie już po raz drugi, wcześniej mieliśmy przyjemność prezentować zbiór wspomnień zgromadzonych na wystawie "Świat w walizce".

Wystawa fotografii "Okiem Kobiety, Okiem na Kobiety" w Starym Kinie

Wystawa odbędzie się w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez w sali Galeria, początek wernisażu o godzinie 19:00. WSTĘP WOLNY!


Dzień Kobiet w Starym Kinie świętujemy przez cały tydzień! Zapraszamy na pokazy filmu "Party Girl" w Stare Kino Old Cinema.

Bilety w cenie 16 złotych dostępne w recepcji Stare Kino Cinema Residence.


Spędź z nami Dzień Kobiet!

Do zobaczenia przy Piotrkowskiej 120!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close