Filmowe wtorki z kinem polskim w Starym Kinie!

Wracamy po wakacyjnej przerwie z analogowymi projekcjami w Starym Kinie. Zapraszamy na nowy cykl - Filmowe wtorki z kinem polskim w Starym Kinie. 

Pierwsza projekcja odbędzie się już 21 listopada o godzinie 18:00. Wyświetlony zostanie film "Piłkarski poker".

ANALOGOWE KINO PRZY PIOTRKOWSKIEJ 120

Czy wiecie, że nasze kino nie jest dziełem przypadku? To właśnie w kamienicy, w której jesteśmy zlokalizowani, w 1899 roku bracia Antoni i Władysław Krzemińscy otworzyli pierwsze stałe kino na ziemiach polskich. W hołdzie temu wydarzeniu, powstało nasze kameralne kino.

Seanse analogowe realizowane są z projektorów na taśmę 35 mm. Wyjątkowość naszego kina podkreśla również fakt, że widzowie podczas projekcji mogą przyglądać się pracy kinooperatora. W sali nie ma standardowej kabiny operatorskiej.

Zachęcamy, żebyś zasiadł z nami w stylowych, kinowych czerwonych fotelach i wsłuchał się w niespotykany w wielkich multipleksach trekot taśmy filmowej.

Więcej o historii tego miejsca możesz przeczytać tutaj.

FILMOWE WTORKI Z KINEM POLSKIM

W nowym cyklu zaprezentujemy wybrane polskie produkcje filmowe - seanse te będziemy realizować z projektorów na taśmy 35 mm. Wtorkowe projekcje będą odbywać się o godz. 18:00 w naszej kameralnej sali kinowej. 

Pierwszy pokaz z cyklu odbędzie się 21 listopada. Wyświetlimy film, który częściowo był realizowany w Łodzi, pt. "Piłkarski poker".


"Piłkarski poker" (1988) - w rolach głównych: Janusz Gajos, Marian Opania, Małgorzata Pieczyńska, Jan Englert, Edward Linde-Lubaszenko, Olaf Lubaszenko. Polska komedia sensacyjna opowiadająca o realiach środowiska piłkarskiego. "Drukowane" mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze. Sprawdź jak sytuację przedstawił w filmie reżyser Janusz Zaorski.


Bilety w cenie 10 złotych można zakupić w recepcji Starego Kina.
Jeśli interesuje Cię zakup online, skontaktuj się z nami, booking@cinemahotel.pl.

Filmowe wtorki z kinem polskim w Starym Kinie


Kolejna zaplanowana projekcja w ramach cyklu Filmowe wtorki w Starym Kinie odbędzie się 12 grudnia 2017 o godzinie 18:00. Na projektory zostanie nałożona taśma filmowa ze znakomitą komedią - zapraszamy na "Seksmisję".

 


Do zobaczenia w Starym Kinie przy Piotrkowskiej 120!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close