Jarmark Bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej w sercu Łodzi

Jak co roku w czasie świątecznym ulica Piotrkowska i najbliższe okolice zmienią się w klimatyczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie rozpoczyna się już 1 grudnia, w tym roku w Łodzi zagości charakterystyczny element wszystkich jarmarków w Polsce – wiatrak.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY PRZY ULICY PIOTRKOWSKIEJ

Miejsce na świąteczne zakupy to nie tylko ulica Piotrkowska, tradycyjnie Pasaż Schillera zamieni się w klimatyczne miejsce do spędzenia przedświątecznego czasu razem w pięknej aranżacji do zobaczenia m.in. Chata z Piernika i Domek Św. Mikołaja.

Stoiska uginać się będą od takich specjałów jak delikatesy (bakalie, miody, słodycze, produkty cukiernicze), wyroby rękodzielnicze i artystyczne, akcesoria świąteczne (stroiki, ozdoby choinkowe, świece, obrusy) i kulinaria. W drewnianych domkach handlowych sprzedawane będą między innymi: grillowane mięsa od lokalnych dostawców, staropolski bigos, zupy  w chlebie, frytki belgijskie, pierogi, oraz mule i kalmary. Ulica Piotrkowska będzie oferować gorącą czekoladę oraz grzane wino. Jarmark będzie uwodził nie tylko magicznym widokiem, ale również niesamowitymi zapachami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi

 

Program Jarmarku:

1.12.2018 – godz. 16:30

 • Iluminacja na ulicy Piotrkowskiej oraz choinka na Placu Wolności
 • Korowód ulicą Piotrkowską z udziałem św. Mikołaja 

1.12.2018 – godz. 17:00

 • Start Jarmarku wraz z koncertami

8.12.2018

 • Motomikołaje na motocyklach

12.12.2018 – godz. 16:00

 • Świąteczna ciężarówka Coca-Cola 

Dodatkowe atrakcje:

 • bajkowa wioska Łódzkiego Jarmarku, a w niej: domek św. Mikołaja, Piernikowa Chata, Zakątek pod Jemiołą, Szopka Bożonarodzeniowa, tor do „snowtubingu”,, specjalny świąteczny mapping.
 • Świąteczna Akademia Sztuk Pięknych z udziałem lokalnych artystów, w tym „Wariacje z ceramiką” – warsztaty z prezentacją technik tworzenia sztuki ceramicznej, „Szklane Piękno” – warsztaty wraz z pokazem szkła artystycznego, „Van Gogh na lodzie” – warsztaty z rysunku oraz malarstwa dla najmłodszych;
 • koncert otwarcia Jarmarku z udziałem znanej wokalistki, podczas którego usłyszymy kolędy, ale także energetyczne brzmienia z repertuaru wokalistki;
 • pokazy sztuki magicznej iluzjonisty znanego z programu talent show;
 • pokazy taneczne w świątecznym charakterze z udziałem tancerzy z jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół tanecznych w Polsce;
 • spektakle teatralne z wykorzystaniem ognia w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu.

Wstęp wolny

Jarmark będzie trwał od 1 do 23 grudnia, a stoiska czynne codziennie od godz. 12:00 do 20:00 – gastronomia do 22:00.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Jarmarku, polecamy go szczególnie Gościom naszego hotelu - stoiska Jarmarku znajdują się tuż obok naszego podwórza! 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close