Najciekawsze filmowe drinki, które znajdziesz także w naszym barze

Gdy chcesz poczuć się jak James Bond lub Carrie Bradshaw nie musisz kończyć kursu aktorskiego lub szukać wyszukanych przebrań, bo jeśli chcesz poczuć filmowy klimat to nasz obiekt to do tego najlepsze miejsce! Wystarczy, że wpadniesz na kolację do naszej restauracji, zajrzysz na seans do naszego kina lub rozgościsz się w naszym cocktail barze Stopklatka i wypijesz filmowego drinka w stylu ulubionych filmowych postaci!

Stopklatka Cocktail Bar 

Nasz bar to klimatyczne miejsce w piwnicach aparthotelu Stare Kino idealne na relaks po pracy i spotkanie z przyjaciółmi. Oprócz spotkań indywidualnych oferujemy także organizację przyjęć koktajlowych, urodzin i innych imprez szytych na miarę. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Oprócz klasycznych alkoholi i szerokiego wyboru regionalnych piw z Browaru Piwoteka serwujemy najpopularniejsze drinki i koktajle takie jak Aperol Spritz, Mojito, Cuba Libre i inne. W menu znajdziesz także ulubione filmowe drinki:

 

  • Big Lebowski - White Russian

Komedia braci Coen pełna humoru, pomyłek i genialna rola Jeffa Bridgesa to przepis na udany film, zaś wypromowany przez film Big Lebowski drink to przepis na słodki koktajl, który na pewno umili niejeden wieczór.

 

  • GoldenEye - Martini Vodka

Bond był szpiegiem, który miał ulubionego drinka, a było nim Martini Vodka – „wstrząśnięte, niezmieszane”. Drink szorstki, ale i czarujący zarazem – zupełnie jak filmowy Bond. Z ziołowo-jałowcową nutką – zadowoli fanów lekkiej goryczki.

  • Casablanca - French 75

Swoją nazwę zawdzięcza 75-milimetrowej francuskiej armatce używanej podczas I Wojny Światowej. Drink ten znany jest już od 1920 roku, a swoją pozycję ugruntował dzięki pojawieniu się w filmie Casablanca z niezapomnianym Humphreyem Bogartem i piękną Ingrid Bergman. Połączenie ginu i bąbelków z musującego wina naprawdę może uderzyć do głowy.

  • Pół żartem, pół serio - Manhattan

Drink w iście amerykańskim stylu, bo czy może istnieć bardziej amerykańskie połączenie niż Bourbon i piękna Marylin Monroe? Poczuj się jak ikona piękna, stylu i seksu i racz się Manhattanem jak Sugar Kane.

 

  • Ojciec Chrzestny - Godfather

Dwa proste składniki wspólnie tworzące klasykę. Godfather to podobno ulubiony drink aktora Marlona Brando, który grał legendarnego Ojca Chrzestnego i prawdopodobnie stąd pochodzi nazwa tego proste, acz wyrafinowanego drinka.

  • Blues Brothers - Orange Whip

Ciekawa mleczno-pomarańczowa propozycja, która zyskała na popularności po filmie Blues Brothers. I choć w filmie najprawdopodobniej chodziło o wersję bezalkoholową, którą popijali stróże prawa polujący na Braci blues, to uważamy, że rum jest idealnym towarzyszem reszty składników i całość zyskuje na jego obecności.

 

  • Seks w wielkim mieście - Cosmopolitan

Carrie, Samantha, Miranda i Charlotte – 4 kobiety, które zrewolucjonizowały kobiecą seksualność, wypromowały niezliczoną liczbę projektantów i trendów, nie tylko tych modowych. Bohaterki serialu uwielbiają popijać Cosmopolitan, więc jeśli chcesz się poczuć jak silna i pewna siebie kobieta, to ten drink będzie najlepszym wyborem. Bardzo kobiecy, ale niekoniecznie słaby koktajl.

  • Wielki Gatsby - Negroni

Jay Gatsby słynął z najwspanialszych przyjęć z najznamienitszymi gośćmi, otaczał się pięknymi kobietami, drogimi samochodami, najlepszymi meblami, piękną biżuterią. Poczuj się jak Wielki Gatsby i napij się tego niezwykle stylowego drinka, a każdy wieczór stanie się lepszy!

Do naszego baru zapraszamy od poniedziałku do czwartku w godz. 18 do 23, w piątki oraz soboty w godz. 18 do północy. 

Bar Stopklatka

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close