Nowy mural przy Piotrkowskiej 120 odsłonięty!

W miniony piątek miało miejsce oficjalne otwarcie murala przy Piotrkowskowskiej 120. Nosi on nazwę Gabinet Iluzji. Zobaczcie, co przedstawia mural! 

Nowy mural przy Piotrkowskiej 120

Nosi nazwę Gabinet Iluzji i został zaprojektowany przez studentkę I roku łódzkiej ASP. Co przedstawia? Na malowidle znajdziemy wizerunek Braci Krzemińskich wraz z informacjami historycznymi. Bowiem to w tym podwórzu w roku 1899r. Bracia Antoni i Władysław Krzemińscy postawili pierwszy stały kinematograf na ziemiach polskich. Mural został zaprojektowany w nurcie abstrakcjonizmu, a jak sama autorka przyznaje główną inspiracją był Władysław Strzemiński. 

Konkurs Fundacji Stare Kino

Cały projekt rozpoczął się od pomysłu i konkurs Fundacji Stare Kino. Celem konkursu było podkreślenie informacji historycznych o pierwszym kinie przy Piotrkowskiej 120 w niestandardowy sposób. Mural to idealne dopełnienie filmowego podwórza przy Piotrkowskiej 120. Temat konkursu to "Pierwsze kino - Gabinet Iluzji". Do konkursu zgłoszono 11 prac. Wybrana została praca Aleksandry Soćko. Projekt na ścianę kamienicy Starego Kina przeniósł kostarykański artysta Michael Picado, który przyjechał do Polski na zaproszenie fundacji Unamos Culturas. 

Mural przy Piotrkowskiej 120

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close