Nowy mural w podwórzu Starego Kina przy Piotrkowskiej 120

Już wkrótce na ścianie kamienicy przy Piotrkowskiej 120 będziemy mogli podziwiać nowy filmowy mural! To wszystko dzięki działaniom Fundacji Stare Kino.

Nowy mural przy Piotrkowskiej 120 

Dzięki Fundacji Stare Kino mogliśmy zaaranżować kolejną ścianę w naszym podwórzu przy Piotrkowskiej 120. Do współtworzenia muralu zaprosiliśmy mieszkańców Łodzi oraz miłośników filmu. Ogłosiliśmy konkurs, otrzymaliśmy 11 prac i wybraliśmy ostateczny projekt. 

Do współpracy przy muralu zaprosiliśmy także Unamos Culturas oraz Michalea Picado. Artysta ten przeniesie projekt na ścianę. 

Praca nad muralem rozpoczną się 20 sierpnia i potrwają do początku września. Zapraszamy do śledzenia prac na żywo, a także poprzez nasze profile w mediach społecznościowych! 

Filmowy mural w centrum Łodzi 

Nowy mural będzie oddawał hołd braciom Krzemińskim, którzy jako pierwszy postawili stały kinematograf na ziemiach polskich. Wydarzenie to miało miejsce w 1899 r. przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi. Na cześć tego wydarzenia w roku 2013 powstał nasz aparthotel, w kolejnych latach do naszej filmowej rodziny dołączyło kino, restauracja, bar oraz mural z Charlie Chaplinem. Idealnym dopełnieniem filmowej historii będzie nowy mural "Gabinet Iluzji". 

Nowy mural w Łodzi

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close