Pokaz filmu Hystera - relacja ze spotkania

„Hystera” to niezwykły film przedstawiający historię dwóch sióstr w reż. Michaliny Przewdzing, który mieliśmy okazję zobaczyć w ramach piątej edycji cyklu „Młode filmy w Starym Kinie”. Pokaz odbył się 16 stycznia o godz. 18:00 w Starym Kinie w centrum Łodzi. 

Projekcję otworzyły dwie, szkolne etiudy reżyserki - „Oddalenie”, której tematem były marzenia senne oraz krótki horror „Ojcze nasz”. Był to mały przedsmak do „Hystery”, filmu który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem Łodzian. Jak mogliśmy dowiedzieć się z dyskusji z autorką, tytułowa „Hystera” oznacza w języku greckim macicę, czyli kobiecy narząd, który stał się przyczyną problemów Gaby i Olgi – głównych bohaterek filmu. Podczas rozmowy, pani Michalina Przewdzing​ opowiedziała także m.in. o wpływie psychologii na jej twórczość artystyczną. 


Wieczór zakończył się luźnymi rozmowami w kuluarach naszego obiektu przy lampce dobrego wina. Mamy nadzieję, że wszyscy wyszli z pokazu zadowoleni i że w tak licznym gronie  zobaczymy się  jeszcze na niejednej projekcji w filmowym Starym Kinie w centrum Łodzi. 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close