"Zakazane Piosenki" w Starym Kinie w ramach cyklu Filmowe Wtorki z Kinem Polskim!

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Filmowe Wtorki z Kinem Polskim w Starym Kinie. Już 17 kwietnia o godzinie 18:00 wyświetlimy dla Państwa film "Zakazane piosenki", pierwszy powojenny film fabularny. Serdecznie zapraszamy!

"ZAKAZANE PIOSENKI"

Polski, muzyczny film fabularny z 1946 w reżyserii Leonarda Buczkowskiego, wg. scenariusza Ludwika Starskiego. Film opowiada o partyzanckiej twórczości muzycznej z czasów II Wojny Światowej. Przedstawione w nim piosenki są w większości oparte na autentycznej twórczości wykonawców ulicznych i orkiestr podwórkowych.

Na ekranach zobaczymy jedną z najlepszych polskich aktorek Danutę Szaflarską.

FILMOWE WTORKI Z KINEM POLSKIM

W ramach cyklu Filmowe Wtorki z Kinem Polskim wyświetlamy polskie filmy z taśmy 35mm na naszych projektorach. Kameralne pokazy w sali kinowej przy Piotrkowskiej 120 zaczynają się w wybrane wtorki o godzinie 18:00. Bilety na pokazy dostępne są w recepcji Starego Kina. Cena biletu na każdy pokaz to 10 złotych. Podczas projekcji nasi widzowie będą mogli obejrzeć także pracę kinooperatora, który w naszej sali kinowej nie posiada standardowej kabiny operatorskiej. 

Stare Kino Old Cinema - sala kinowa

Sala kinowa Starego Kina znajduje się w klimatycznych piwnicach hotelu. Powstała ona na początku 2016 roku na cześć wydarzeń z roku 1899, kiedy bracia Antoni i Władysław Krzemińscy otworzyli pierwsze stałe kino na ziemiach polskich. Misją Starego Kina jest przywoływanie wspomnienia dawnych bioskopów - wszystkie filmy odtwarzamy z taśm 35 mm.

Więcej o historii naszego kina możecie przeczytać tutaj. Zobaczcie także galerię zdjęć.


Do zobaczenia w Starym Kinie!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close