Łódź na weekend z kulturą!

Zbliżający się ostatni weekend maja warto spędzić w Łodzi. Dlaczego? Sprawdźcie sami!

PIĄTEK 26 maja

Dzień matki polecamy celebrować w naszej hotelowej restauracji – Stare Kino by Antoine Lopez! Nasze mamy zasługują na chwilę wytchnienia w tym wyjątkowym dniu. Zachęcamy również do udziału w pokazie filmu "Wielki Gatsby" w ramach Klasyki Kina w Starym Kinie. Bilety w cenie 10 zł wciąż są dostępne!

Wieczorem w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert wspaniałego holenderskiego skrzypka, Andre Rieu! Światowej klasy artysta ponownie zaprezentuje się przed polską publicznością w ramach tournée w Krakowie, Łodzi i Gdańsku. Polecamy, gdyż „jego koncerty to czas niezwykle romantyczny, zabawny, wprost niezapomniany”! Początek występu o godzinie 20:00.

SOBOTA 27 maja

Sobotnie, późne popołudnie polecamy spędzić na trzy sposoby:

  • Biorąc udział w specjalnej, analogowej projekcji filmu „Amelia” w Starym Kinie. Film zostanie odtworzony z taśmy 35mm! Zapraszamy o 18:00, bilety wciąż w sprzedaży!
  • Kibicując w Rossmann Run na ulicy Piotrkowskiej. W tegorocznej edycji udział weźmie ponad 5 tysięcy biegaczy z całej Polski! Bieg rozpoczyna się o godzinie 19 z ulicy Nowomiejskiej przy Parku Staromiejskim. UWAGA! Ze względu na to wydarzenie nastąpią utrudnienia w ruchu (zmienią się trasy komunikacji miejskiej oraz zablokowane zostaną niektóre ulice). Dojazd do Starego Kina może być utrudniony pomiędzy 18:00 a 21:00!
  • Uczestnicząc w koncercie ulicznym Songwriter Łódź Festiwal. O godzinie 20:00 pod zegarem na ulicy 6-go Sierpnia zagra znany walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, John Porter!

NIEDZIELA 28 maja

Niedzielę proponujemy rozpocząć aktywnie, zwiedzając Łódź na rowerze. Polecamy wycieczkę rowerową z Zieloną Łodzią, śladem architektury niemieckiej z czasów II wojny światowej. Start o godzinie 12:00 w parku im. Gen. Zaruskiego na Stokach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Wieczorem ponownie zachęcamy do odwiedzenia Atlas Areny. Tym razem koncert zagra Hans Zimmer! To najbardziej utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki. Zdobywca wszystkich najważniejszych nagród, w tym Oskara i dwóch Złotych Globów i dwóch nagród Grammy. Autor ponad stu ścieżek dźwiękowych do najpopularniejszych produkcji filmowych. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00

Stare Kino poleca i serdecznie zaprasza do Łodzi!

fot. Jacek Rutkowski Fotogafia

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close