Pomysły na 2-dniowe zwiedzanie Łodzi

Łódź to idealne miasto na tzw. city break. Planujesz zwiedzić Łódź w drodzę nad morze albo w góry? A może szukasz pomysłu na urlop? Filmowa Łódź zaprasza! 

Spędź z nami 2 dni - skorzystaj z oferty specjalnej i zobacz najciekawsze atrakcje miasta!

Podczas krótkiego zwiedzania Łodzi niezwykle ważna jest lokalizacja noclegu - Stare Kino znajduje się w samym sercu Łodzi, przy słynnej ulicy Piotrkowskiej. To idealny punkt do rozpoczęcia każdej miejskiej wycieczki. W ramach wakacyjnego city break w Łodzi przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę - 2 dniowy pobyt w filmowym apartamencie w specjalnej wakacyjnej cenie! 

Wakacje w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowaliśmy dla Was także listę najciekawszych miejsc do zwiedzenia w Łodzi:

  •  ulica Piotrkowska z Aleją Gwiazd i Pomnikiem Wielkich Łodzian 

Najdłuższy deptak w Europie i najbardziej reprezentacyjna ulica Łodzi z pięknymi kamienicami i podwórzami (zachęcamy zaglądać w podwórza  - polecamy Wam szczególnie podwórze przy Piotrkowskiej 3 ), a także z niezwykłymi pomnikami (Galeria Wielkich Łodzian, czyli ławeczka Juliana Tuwima, fortepian Artura Rubinsteina czy kufer Władysława Reymonta).

Ulica Piotrkowska - Galeria Wielkich Łodzian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas spaceru między ulicą 6 Sierpnia a pasażem Artura Rubinsteina zachęcamy do obejrzenia Łódzkiej Alei Gwiazd. A na sam koniec spaceru zachęcamy do zwiedzenia Muzeum Kanału Dętka znajdującego się na Placu Wolności. Stamtąd natomiast rzut beretem do Manufaktury... 

  • Manufaktura 

Czyli centrum rozrywkowo-handlowe zlokalizowane na terenach dawnej Fabryki Poznańskiego, w którym oprócz galerii handlowej znajdziecie Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki Współczesnej, a także kręgielnie, ściankę wspinaczkową oraz kilkanaście restauracji i kawiarnii. 

Manufaktura w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Manufaktury natomiast warto przejść do Muzeum Miasta Łodzi.

 

  • Muzeum Miasta Łodzi 

To największa rezydencja fabrykancka. Obecna forma Pałacu Poznańskiego to idealne odzwierciedlenie życia ówczesnych fabrykantów. Zachęcamy do zwiedzenia Muzeum i zwróceniu uwagi na przepięknie zachowane wnętrza. 

Muzeum Miasta Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zwiedzeniu północnej części miasta zachęcamy Was do przejścia (a może przejechania rikszą? ;) ) nieco na południe Łodzi do tzw. Białej Fabryki 

  • Centralne Muzeum Włókiennictwa i Biała Fabryka

Biała Fabryka to niezwykły symbol Łodzi, to tam właśnie w roku 1839 uruchomiono maszynę parową do napędzania produkcji włókienniczej. Obecnie w jej wnętrzach znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa. Zachęcamy do poznania przemysłowej historii Łodzi. 

  • Księży Młyn 

Miasto w mieście? W Łodzi to możliwe! Księży Młyn to niesamowita historia Łodzi przemysłowej - ten niezwykły kompleks powstał z inicjatywy Karola Scheiblera. W jego skład wchodzą famuły (czyli domoy robotników), budynki fabryczne rezydencje oraz wille. Zachęcamy do spacerów Księżym Młynem, gwarantujemy podróż w czasie! 

Księży Młyn Łódź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Muzeum Kinematografii 

Na filmowej mapie Łodzi nie mogło zabraknąć Muzeum Kinematografii znajdującego się w przepięknym pałacu Karola Scheiblera - niedaleko osiedla Księży Młyn. To obowiązkowy punkt wycieczki (nie tylko dla fanów filmu!) - kamery, projektory, aparaty fotograficzne oraz wreszcie fotoplastykon. Muzeum Kinematografii ma się czym chwalić! A tuż przed wejściem znajdziecie oryginalne rekwizyty z filmu Kingsajz!

Muzeum Kinematografii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmowe atrakcje znajdziecie także u nas - na miejscu! Każdego dnia o godz. 20 zapraszamy Was na specjalny, dedykowany seans filmowy dla naszych Gości w naszej klimatycznej sali kinowej

Sala kinowa Stare Kino Łódź

 

 

 

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close