Orientarium Łódź już otwarte!

Najnowocześniejsze Orientarium w Europie już otwarte! 29.04.2022 pierwszych zwiedzających przyjęło łódzkie Orientarium, najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.

Najnowocześniejsze Orientarium w Europie już otwarte!

29.04.2022 pierwszych zwiedzających przyjęło łódzkie Orientarium, najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. W Orientarium zobaczyć można m.in. największy w Europie wybieg dla słoni, tunel do obserwacji rekinów i płaszczek, w Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Odwiedzający mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Orientarium stanowi część łódzkiego ZOO i jest dostępne dla zwiedzających cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane. ZOO czynne jest przez cały rok (za wyjątkiem 1.11.)  w godz. 9:00 – 18:00, Orientarium czynne jest do 17:30. Bilety do ZOO i Orientarium można nabyć online, bądź w kasie ZOO w cenie 70 zł, bilet rodzinny 2+2/2+3 kosztuje 220 zł.

Jak się tam dostać?

Hotel Stare Kino na Piotrkowskiej w Łodzi stanowi idealną bazę wypadową do wszelkich atrakcji miasta. Podróż samochodem do Orientarium zajmuje 10-15 min, spacerem można się tam dostać w ok. 50 min. Wygodnym rozwiązaniem jest także komunikacja miejska, do Orientarium kursuje autobus linii 80A, który ma przystanek na ul. Struga 350m od hotelu. W recepcji Starego Kina do nabycia są bilety turystyczne w cenie 16 zł za bilet normalny i 8 zł za bilet ulgowy, które uprawniają do poruszania się wszystkimi liniami tramwajowymi, autobusowymi oraz pociągami ŁKA w granicach miasta Łodzi przez trzy dni od momentu skasowania biletu.

Gdzie zostawić samochód?

W pobliżu Orientarium znajduje się 5 parkingów, największy na 560 miejsc znajduje się przy Atlas Arenie spod której kursuje bezpłatny autobus do ZOO. Koszt parkingu to 20 zł/dzień lub 4 zł/godz.
Naszych Gości hotelowych podróżujących samochodem zachęcamy do pozostawienia go na naszym parkingu i udania się do ZOO komunikacją miejską.

Do Łodzi koniecznie na weekend

Do Łodzi najlepiej udać się na dwudniową wycieczkę, aby mieć wystarczająco dużo czasu, aby zwiedzić nie tylko Zoo Łódź i Orientarium, ale także inne, wspaniałe miejsca, podpowiedź co warto w Łodzi zobaczyć znajdziecie Państwo tutaj: https://www.cinemahotel.pl/atrakcje/atrakcje-okolicy
Nie ma lepszego miejsca na nocleg niż Stare Kino w Łodzi, wyjątkowy, filmowy hotel w centrum Łodzi.

Spotkajmy się w Łodzi!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close