RezerwacjaOnline

Atrakcje w okolicy

Podpowiadamy, jak ciekawie i aktywnie spędzić niezapominany czas w Łodzi oraz poznać miejsca historyczne naszego miasta. 

Ulica Piotrkowska

To centrum kulturalne, rozrywkowe, handlowe i biznesowe Łodzi. Ta najdłuższa ulica w Europie była dawniej popularnym traktem handlowym a dziś jest tętniącym życiem, miejskim deptakiem. Znajdują się tu modne kluby, restauracje, sklepy, urzędy oraz piękne neorenesansowe kamienice i pałace łódzkich fabrykantów. 

Piotrkowska ŁódźUlica Piotrkowska Łódź

Ulica Piotrkowska w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Kanału Dętka

Muzeum mieści się na początku deptaka ulicy Piotrkowską pod Placem Wolności, muzeum od naszego hotelu dzieli spacer 15 minutowy. "Dętka" jest pierwszym kanałem w Polsce otwartym dla zwiedzających. Korytarzem "Dętki" można obejść Plac Wolności pod ziemią. 

  

Pasaż Róży

Wyjątkowe podwórze przy Piotrkowskiej 3, gdzie ściany kamienicy pokryte są lustrami o nieregularnych kształach. Autorką tej instalacji jest Joanna Rajkowska, dla której projekt ma wymiar niezwykle osobisty i nawiązuje do choroby jej córki. Instalacja wydobywa detale architektoniczne i nieregularności elewacji. 

Pasaż Róży to największa szklana mozaika w Polsce.

Pasaż róży w ŁodziPiotrkowska 3 ŁódźPasaż Róży Piotrkowska 3

 

 

 

 

 

Manufaktura

To słynne w całej Europie centrum handlowo-rozrywkowe, które powstało na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Eksperymentarium, Arena Laser Game, kręgielnia, kino, liczne sklepy, modne restauracje – to niektóre atrakcje Manufaktury. W skład kompleksu wchodzą aż 3 muzea – Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki współczesnej oraz Muzeum Fabryki.

Manufaktura ŁódźCentrum ManufakturaPlac Manufaktury

 

 

 

 

 

Muzeum Miasta Łodzi

Mieści się w jednym z najbardziej okazałych budynków Łodzi - w Pałacu Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej. Miejsce to jest wizytówką miasta i świadectwem jej znaczenia w XIX wieku. Wnętrza pałacowe są przedstawiają życie znaczących dla miasta osób.

Muzeum Miasta ŁodziMuzeum Miasta ŁódźMuzeum Miasta Łodzi

 

 

 

 

 

 

Planetarium EC1

Niedaleko Starego Kina znajduje się najnowocześniejsze cyfrowe planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, wyposażone w najlepszy sprzęt do pokazów astronomicznych. Planetarium oferuje liczne seanse popularnonaukowe a także wydarzenia i imprezy tematyczne.

   

 

Centralne Muzeum Włókiennictwa 

W Łodzi - w mieście z bogatą tradycją włókienniczych, nie mogło zabraknąć Muzeum Włókiennictwa. Siedzibą Muzeum jest Biała Fabryka, kompleks zabytków architektury przemysłowej. Stałe wystawy Muzeum to "Rzemiosła dawnej Łodzi - zakład krawiecki", "Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX i XX w. Prezentacja maszyn w ruchu". Interaktywnym elementem Muzeum jest wystawa KOTŁOWNIA. 

   

 

Skansen Architektury Drewnianej

Skansen znajduje się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. W skansenie znajduje się 8 typowych obiektów dla zabudowy miasta Łódź z przełomu XIX i XX wieku. Są to: kościół, willa letniskowa, piętrowy dom rodzin robotniczych, domy rzemieślników oraz przystanek tramwajowy. 

   

Księży Młyn

Czyli miasto w mieście - to niezwykła dzielnica Łodzi, w której czas się zatrzymał. Wszystko za sprawą Karola Scheiblera, który to właśnie w tym miejscu rozwijał swoje imperium. Jest to jedyna dzielnica, która przetrwała w niezmienionym kształcie od czasu rozkwitu przemysłowej Łodzi. 

Osiedle Księży Młyn

Księży Młyn loft

 

 

 

 

 

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

To instytucja kultury, która promuje wielokulturowe i wieloetniczne dziedzictwo Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej. Ze Starego Kina do Centrum Dialogu kursuje bezpośrednia komunkacja miejska. 

  

Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Stacja Radegast 

Stacja Radegast jest obecnie miejscem upamiętnienia martyrologii Żydów z Łodzi i okolic, a także z Wiednia, Pragi, Berlina i Luksemburga.

   

Cmentarz Żydowski 

To szczególne miejsce na mapie Łodzi, w roku 2015 cmentarz został uznany pomnikiem historii. Na Cmentarzu Żydowskim znajduje się m.in. nagrobek Izreala Poznańskiego oraz grobowce wielu łódzkich przemysłowców. Łódź cmentarz na Bałutach jest jedną z największych europejskich nekropolii żydowskich. 

   

 

Zachęcamy także do przeczytania cyklu artykułów, w których polecamy najciekawsze miejsca, festiwale i eventy w Łodzi.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij