RezerwacjaOnline

Atrakcje w okolicy

Podpowiadamy, jak ciekawie i aktywnie spędzić niezapominany czas w Łodzi oraz poznać miejsca historyczne naszego miasta. 

Ulica Piotrkowska

To centrum kulturalne, rozrywkowe, handlowe i biznesowe Łodzi. Ta najdłuższa ulica w Europie była dawniej popularnym traktem handlowym a dziś jest tętniącym życiem, miejskim deptakiem. Znajdują się tu modne kluby, restauracje, sklepy, urzędy oraz piękne neorenesansowe kamienice i pałace łódzkich fabrykantów. 

Piotrkowska ŁódźUlica Piotrkowska Łódź

Ulica Piotrkowska w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

OFF PIOTRKOWSKA

Kultowe miejsce spotkań Łodzian mieszczące się przy Piotrkowskiej 138/140. To serce łódzkiej alternatywy, gdzie swoje siedziby mają muzycy, artyści, designerzy, projektanci mody i popularne łódzkie lokale gastronomiczne.

Wszystko to mieści się w murach byłej fabryki bawełny Franciszka Ramischa z przełomu XIX i XX w. Industrialny klimat miejsca oczarował nie tylko mieszkańców Łodzi, ale zyskał także uznanie turystów i w 2014 r. w konkursie organizowanym przez National Geographic Polska na siedem cudów Polski to właśnie Off Piotrkowska została wybrana jednym z nich.

Off Piotrkowska ŁódźOff Piotrkowska centerOff Piotrkowska Lodz

 

 

 

 

 

 

Muzeum Kanału Dętka

Muzeum mieści się na początku deptaka ulicy Piotrkowską pod Placem Wolności, muzeum od naszego obiektu dzieli 15 minutowy spacer. "Dętka" jest pierwszym kanałem w Polsce otwartym dla zwiedzających. Korytarzem "Dętki" można obejść Plac Wolności pod ziemią. 

  

Pasaż Róży

Wyjątkowe podwórze przy Piotrkowskiej 3, gdzie ściany kamienicy pokryte są lustrami o nieregularnych kształach. Autorką tej instalacji jest Joanna Rajkowska, dla której projekt ma wymiar niezwykle osobisty i nawiązuje do choroby jej córki. Instalacja wydobywa detale architektoniczne i nieregularności elewacji. 

Pasaż Róży to największa szklana mozaika w Polsce.

Pasaż róży w ŁodziPiotrkowska 3 ŁódźPasaż Róży Piotrkowska 3

 

 

 

 

 

Manufaktura

To słynne w całej Europie centrum handlowo-rozrywkowe, które powstało na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Eksperymentarium, Arena Laser Game, kręgielnia, kino, liczne sklepy, modne restauracje – to niektóre atrakcje Manufaktury. W skład kompleksu wchodzą aż 3 muzea – Miasta Łodzi, Muzeum Sztuki współczesnej oraz Muzeum Fabryki.

Manufaktura ŁódźCentrum ManufakturaPlac Manufaktury

 

 

 

 

 

Muzeum Miasta Łodzi

Mieści się w jednym z najbardziej okazałych budynków Łodzi - w Pałacu Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej. Miejsce to jest wizytówką miasta i świadectwem jej znaczenia w XIX wieku. Wnętrza pałacowe są przedstawiają życie znaczących dla miasta osób.

Muzeum Miasta ŁodziMuzeum Miasta ŁódźMuzeum Miasta Łodzi

 

 

 

 

 

 

Planetarium EC1

Niedaleko Starego Kina znajduje się najnowocześniejsze cyfrowe planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, wyposażone w najlepszy sprzęt do pokazów astronomicznych. Planetarium oferuje liczne seanse popularnonaukowe a także wydarzenia i imprezy tematyczne.

   

 

Centralne Muzeum Włókiennictwa 

W Łodzi - w mieście z bogatą tradycją włókienniczych, nie mogło zabraknąć Muzeum Włókiennictwa. Siedzibą Muzeum jest Biała Fabryka, kompleks zabytków architektury przemysłowej. Stałe wystawy Muzeum to "Rzemiosła dawnej Łodzi - zakład krawiecki", "Rekonstrukcja tkalni z przełomu XIX i XX w. Prezentacja maszyn w ruchu". Interaktywnym elementem Muzeum jest wystawa KOTŁOWNIA. 

   

 

Skansen Architektury Drewnianej

Skansen znajduje się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa. W skansenie znajduje się 8 typowych obiektów dla zabudowy miasta Łódź z przełomu XIX i XX wieku. Są to: kościół, willa letniskowa, piętrowy dom rodzin robotniczych, domy rzemieślników oraz przystanek tramwajowy. 

   

Księży Młyn

Czyli miasto w mieście - to niezwykła dzielnica Łodzi, w której czas się zatrzymał. Wszystko za sprawą Karola Scheiblera, który to właśnie w tym miejscu rozwijał swoje imperium. Jest to jedyna dzielnica, która przetrwała w niezmienionym kształcie od czasu rozkwitu przemysłowej Łodzi. 

Osiedle Księży Młyn

Księży Młyn loft

 

 

 

 

 

ŁÓDZKIE MURALE

Łódź to niejako stolica polskiego street artu, gdzie graffiti stało się legalną formą artystycznego wyrazu ich twórców. Jednym z pierwszych i zarazem najbardziej rozpoznawalnym muralem jest malunek znajdujący się na ścianie kamienicy przy Piotrkowskiej 152. Nad projektem pracowano niemalże 2 miesiące, zużyto ok. tysiąca puszek farby, a efekt wpisano do Księgi Rekordu Guinnessa. Obecnie w Łodzi znaleźć można ponad 100 murali. Nad ulicznymi dziełami sztuki pracowali czołowi street artyści z Brazylii, Australii, Chile, Niemiec, Francji, Rosji czy Belgii. Podążając szlakiem łódzkich murali można dostrzec kolorową, artystyczną duszę tego miasta i perełki sztuki architektonicznej, których w Łodzi jest pod dostatkiem.

Murale w ŁodziŁódzkie muraleMurale Łódź

 

 

 

 

 

 

PALMIARNIA ŁÓDZKA

Egzotyczna część łódzkiego Ogrodu Botanicznego mieszcząca się w najstarszym łódzkim Parku Źródliska swoją działalność rozpoczęła już w 1956 roku. Jest to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Zachwyca nie tylko pełnym ciepła i egzotyki wnętrzem, ale także ciekawym designem zewnętrznym. Zbiory palmiarni liczą niemal 4,5 tys. okazów roślin, a wśród nich znaleźć można 18 gatunków ponad 130-letnich palm. Spacer po palmiarni dostarczy niezapomnianych wrażeń i nawet zimą pozwoli zrelaksować się i przenieść się do tropikalnych stref klimatycznych.

Palmiarnia w ŁodziPalmiarnia Łódź

Palmiarnia Łódzka

 

 

 

 

 

 

Muzeum Sztuki 

Posiada 3 siedziby rozsiane po Łodzi. Ms1 mieszczące się przy ul. Więckowskiego 36, ms2 usytuowane na terenie Manufaktury przy ul. Ogrodowej 19 oraz Pałac Herbsta na ul. Przędzalnianej 72. Jego początek sięga 1930 r., co sprawia, że jest jednym z najstarszych muzeów, które kolekcjonują sztukę awangardową istniejących do tej pory.

Kolekcja obejmuje dzieła z zakresu malarstwa, a także rzeźby i obiektów przestrzennych, rysunku, grafiki, fotografii oraz wideo i instalacji. To największa i najstarsza muzealna kolekcja sztuki nowoczesnej w tej części Europy, które zostały przekazane w większości przez "grupę a.r", czyli Władysława Strzemińskiego, Katarzynę Kobro oraz Henryka Stażewskiego.

Muzeum Sztuki ŁódźMuzeum Sztuki w ŁodziMuzeum Sztuki Łódź Księgarnia

 

 

 

 

 

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

To instytucja kultury, która promuje wielokulturowe i wieloetniczne dziedzictwo Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej. Ze Starego Kina do Centrum Dialogu kursuje bezpośrednia komunkacja miejska. 

  

Muzeum Tradycji Niepodległościowych - Stacja Radegast 

Stacja Radegast jest obecnie miejscem upamiętnienia martyrologii Żydów z Łodzi i okolic, a także z Wiednia, Pragi, Berlina i Luksemburga.

   

Cmentarz Żydowski 

To szczególne miejsce na mapie Łodzi, w roku 2015 cmentarz został uznany pomnikiem historii. Na Cmentarzu Żydowskim znajduje się m.in. nagrobek Izreala Poznańskiego oraz grobowce wielu łódzkich przemysłowców. Łódzki cmentarz na Bałutach jest jedną z największych europejskich nekropolii żydowskich. 

   

 

Zachęcamy także do przeczytania cyklu artykułów, w których polecamy najciekawsze miejsca, festiwale i eventy w Łodzi.

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij