Filmowy mural przy Piotrkowskiej 120 został odsłonięty!

Mamy przyjemność ogłosić, że powstał kolejny powód dla którego warto zajrzeć do Starego Kina przy Piotrkowskiej 120. Właśnie został ukończony pierwszy filmowy mural stworzony przez Michaela Picado. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

MICHAEL PICADO

To kostarykański artysta, który specjalizuje się w sztuce pop artu. Jego tematyka obrazów jest szeroka – od małych portretów, poprzez przedstawianie architektury, zabytkowych samochodów, abstrakcyjne kompozycje i krajobrazy. Artysta gościł w Starym Kinie. W naszej restauracji Stare Kino by Antoine Lopez odbyła się wystawa artysty - dzięki współpracy z Unamos Culturas.

UNAMOS CULTURAS

Unamos Culturas to stowarzyszenie które skupia się na promowaniu sztuki z Ameryki Łacińskiej w Europie oraz prezentowaniu europejskich artystów w krajach latynoskich. Efekty ich starań goszczą w wielu muzeach, galeriach, ośrodkach kultury, hotelach, restauracjach, prywatnych klubach, parkach i innych lokalizacjach na świeżym powietrzu. Celem stowarzyszenia jest połączenie artystów z różnymi kręgami kulturowymi oraz firmami, inwestorami, dzięki którym sztuka będzie mogła dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

FILMOWY MURAL PRZY PIOTRKOWSKIEJ 120!

Michael Picado połączył swój indywidualny styl z naszą historią i na ścianie naszej kamienicy powstał pierwszy filmowy mural w Łodzi! Przedstawia on Charliego Chaplina wychylającego się zza kurtyny.

Stare Kino - filmowy mural

W galerii poniżej możecie zobaczyć jak powstawało to dzieło.


A czy wiecie, że w Starym Kinie znajduje się apartament o nazwie Charlie Chaplin? Urządzony w czarno-białym stylu czeka na to by was ugościć! Zachęcamy do odpoczynku w tym wyjątkowym apartamencie!

Apartament Charlie Chaplin

Rezerwację i dobór odpowiedniej oferty znajdziecie tutaj.


Filmowy mural powstał we współpracy z Michael Picado Artista, Unamos Culturas i Stare Kino by Antoine Lopez.

Zaglądajcie do nas na Piotrkowską 120!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close