Podsumowanie roku 2017 w Starym Kinie!

Szanowni Państwo,

Dziękujemy, że byliście z nami w 2017 roku. Mamy nadzieję, że ponownie będziemy się spotykać w nadchodzącym Nowym Roku! Już teraz życzymy Państwu szampańskiej zabawy Sylwestrowej oraz Szczęśliwego 2018 Roku!

Mijający rok był dla nas czasem bardzo intensywnej pracy, a kolejny zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco.

Zapraszamy na podsumowanie 2017 roku w Starym Kinie!


NOWOŚCI W STARYM KINIE

Rok 2017 był czasem nowych, bardzo ważnych wydarzeń w Starym Kinie, przy Piotrkowskiej 120. Poniżej przypominamy kilka z nich.

 

 • OFICJALNE OTWARCIE RESTAURACJI STARE KINO BY ANTOINE LOPEZ
  To był bardzo pracowity rok dla naszej hotelowej restauracji prowadzonej przez szefa Antoine Lopeza. Restauracja brała udział w różnych konkursach – m.in. XIV edycji Festiwalu Dobrego Smaku czy Święcie Czekolady, w którym zdobyła pierwsze miejsce za zgłoszony deser. Cieszymy się, że możemy dla Państwa organizować spotkania przy daniach kuchni polskiej i międzynarodowej, którą proponuje Antoine. Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli w tym roku. W nadchodzącym 2018 roku na pewno zaskoczymy Was nowymi propozycjami menu. Zapraszamy do naszej restauracji od 16 stycznia!Oficjalne otwarcie restauracji Stare Kino

 • OTWARCIE TARASU
  W sezonie letnim otworzyliśmy taras i ogródek działający przy naszej restauracji. Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym nasi Goście będą mogli zaznać chwili relaksu i wytchnienia. Nowe miejsce na mapie Łodzi zostało pozytywnie odebrane przez wiele osób, ceniących możliwość wypoczynku zaraz przy gwarnej ulicy Piotrkowskiej. Już teraz zapraszamy na sezon letni 2018!Taras restauracji Stare Kino

 • FILMOWY MURAL I WIZYTA MICHAELA PICADO
  Adres Piotrkowska 120 został dopełniony o kolejny filmowy akcent za sprawą wrześniowej wizyty w Starym Kinie Michaela Picado. Kostarykański artysta współpracujący ze stowarzyszeniem Unamos Culturas przyjechał do Łodzi ze swoimi niezwykłymi pracami. Specjalizujący się w nurcie pop artu Michael przedstawił w naszych filmowych wnętrzach swoje obrazy, których najczęstszym motywem przewodnim jest motoryzacja. Wystawa spotkała się za bardzo pozytywnym odbiorem zarówno Gości Starego Kina, jak i osób z zewnątrz. Przed powrotem do Ameryki Południowej, artysta stworzył pierwszy w Łodzi filmowy mural! Na szczytowej ścianie w podwórzu kamienicy sportretował Charliego Chaplina wychylającego się zza kurtyny scenicznej.Michael Picado w Starym KinieFilmowy mural przy Piotrkowskiej 120

 • POKOJE CINEMA ROOMS
  Stare Kino powiększyło się o kolejne filmowe pokoje – Cinema Rooms! Zlokalizowane są w oficynie budynku naprzeciw recepcji obiektu. Dedykowane są najbardziej znanym postaciom filmowym – Marylin Monroe, Vito Corleone, Jane Russel, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Scarlett O’Hary, Jimmy’ego Conway’a oraz Jamesa Bonda. Zapraszamy do rezerwacji oraz odwiedzenia naszych pokoi!                                                                                       Cinema Rooms


PARTNERZY

W 2017 roku kontunuowaliśmy współpracę z wieloma organizacjami, jak i podejmowaliśmy się nowych wyzwań - rozpoczynając kooperację z organizatorami najważniejszych wydarzeń w Łodzi. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do twórców i realizatorów:

 • ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL - za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu, po raz pierwszy jako polecany hotel festiwalowy

 • FESTIWALU SZKÓŁ TEATRALNYCH - za kolejny, bardzo udany rok współpracy i możliwość zaaranżowania noclegów dla najbardziej znanych aktorów filmowych i teatralnych w naszych filmowych wnętrzach

 • TRANSATLANTYK FESTIVAL - za możliwość bycia partnerem tego wspaniałego wydarzenia wraz z odbywającymi się kolejnymi edycjami festiwalu.

Wszystkim naszym obecnym Partnerom życzymy samych udanych realizacji wydarzeń z udziałem Starego Kina, a chcących nawiązać współpracę zapraszamy do kontaktu.


PROJEKTY ARTYSTYCZNE

W mijającym roku w naszych wnętrzach odbyło się wiele projektów artystycznych angażujących różne grupy wiekowe i ludzi wielu zainteresowań. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom projektów:

 • AKADEMIA MAŁEGO FILMOWCAAkademia Małego Filmowca

 • PLENERY FOTOGRAFICZNE Z FUNDACJĄ VIA ARTPlener fotograficzny Via Art

 • WARSZTATY FOTOGRAFII MOBILNEJWarsztaty fotografii mobilnej

Serdeczne podziękowania chcemy złożyć Fundacji Via Art – za bardzo udaną współpracę przy każdym kolejnym projekcie. Mamy nadzieję, że nasza wspólna działalność dalej będzie owocowała w nowe pomysły i realizacje.

Stare Kino było organizatorem otwartych pokazów filmowych – m.in. Wieczorów Filmowych, Weekendu z Jamesem Bondem, Tygodnia z klasyką kina oraz piątkowych, analogowych projekcji filmowych. W tym roku wraz z Kinem Bodo byliśmy współorganizatorem Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS prezentujących dokumenty poruszające tematykę praw człowieka. Dziękujemy Państwu za udział w projekcjach oraz spotkaniach w ramach festiwalu.

Watch Docs Łódź

Nasze filmowe wnętrza gościły również wiele wystaw fotograficznych oraz artystycznych. Mieliśmy przyjemność zorganizować wernisaże: „Łódź kawą malowana”, „Kobiety Indii”, „Dwa światy. Kuba i USA, czyli rum z colą”, „Świat mozaiki”, „Łódź która odchodzi”, „Moja Łódź, czyli Powidoki” oraz „Świat w walizce”. Dziękujemy twórcom wystaw za owocną współpracę!

Łódź kawą malowana

Łódź, która odchodzi w Starym Kinie

Wystawa Powidoki

Stare Kino po raz kolejny uczestniczyło również w Nocy Muzeów, podczas której udostępniliśmy nasze filmowe wnętrza oraz salę kinową dla odwiedzających. Wydarzeniem towarzyszącym była wystawa alternatywnego plakatu filmowego – Plakiat, autorstwa Maksa Bereskiego. Jeśli i Ty chciałbyś pokazać swoje prace szerszemu gronu odbiorców zapraszamy do kontaktu!

Plakiat w Starym Kinie


NASZE DZIAŁANIA

W październiku 2017 Stare Kino obchodziło swoje 4 urodziny! Cieszymy się, że nasze filmowe wnętrza zachęcają Państwa do korzystania z naszych usług. Dziękujemy za zaufanie!

Mijający rok był czasem bardzo intensywnej pracy dla całego zespołu Starego Kina. To dla Was ciągle się rozwijamy, powiększamy zespół i zwiększamy swoje umiejętności. Cały czas budujemy naszą markę w branży turystycznej – m.in. uczestnicząc w różnych ogólnopolskich programach propagujących turystykę.

Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby utrzymywać bardzo wysoki poziom świadczonych usług, który odzwierciedlają wysokie noty na portalach opiniotwórczych oraz rezerwacyjnych. Obecnie zajmujemy 3 miejsce wśród najwyżej ocenianych obiektów w Łodzi na portalu Tripadvisor. To dla Was chcemy starać się jeszcze bardziej!


Dziękujemy Państwu za rok 2017.

Cały czas się rozwijamy, a nowościami zaskoczymy Was już w Nowym Roku 2018!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close