Wystawa fotografii "Moja Łódź, czyli Powidoki" w Starym Kinie!

26 października 2017 r. zapraszamy na otwarcie wystawy MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI autorstwa Cezarego Pecolda.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Zapraszamy do Starego Kina przy Piotrkowskiej 120!

AUTOR WYSTAWY "MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI"

Cezary Pecold - łodzianin, urodzony w 1971 roku. Fotografią zajmuje się od 18 roku życia. Jest absolwentem fotografii na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, wydział Operatorski. Pracował jako fotoreporter "Gazety Wyborczej" w Łodzi, następnie w Polskiej Agencji Prasowej. Od 1998 roku związany min. z Agencja Fotograficzną Forum, Agencja Reporter , Tygodnikiem Polityka oraz Newsweekiem. Jego zdjęcia publikowane są w magazynach i tygodnikach ogólnopolskich. Od 10 lat pracuje w gazecie "SUPER EXPRESS". Jego specjalizacja to fotoreportaż społeczny. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

WYSTAWA "MOJA ŁÓDŹ, czyli POWIDOKI"

Wystawa, która zostanie zaprezentowana w filmowych wnętrzach Starego Kina, przedstawia miłość autora do Łodzi - jego rodzinnego miasta. Fotografie przedstawiają subiektywny obraz Łodzi, taki jaki widzi autor. Zdjęcia powstawały za pomocą aparatu, który Cezary Pecold otrzymał od swojego ojca - AGFA CLICK II oraz analogowego HOLGA. Autor skupia się wyłącznie na fotografii czarno-białej.

Sam autor tak pisze o swoim projekcie: 
"Czuję się przytłoczony technika i kolorem, na co dzień robiąc setki zdjęć aparatem cyfrowym dla prasy. W ten sposób chciałem odetchnąć i skupić się na gotowej formie obrazu. Spacerując ulicami ukochanego miasta, rejestrując aparatem i zapisując w pamięci obrazy, które mam pod powiekami (powidoki)."

WERNISAŻ WYSTAWY W STARYM KINIE PRZY PIOTRKOWSKIEJ 120

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz łódzkich przestrzeni uwiecznionych na fotografiach na otwarcie wystawy Cezarego Pecolda. Wernisaż odbędzie się 26 października 2017 (czwartek) o godzinie 18:00. Zachęcamy do odwiedzenia filmowych wnętrz Stare Kino Cinema Residence oraz Stare Kino by Antoine Lopez.

Moja Łódź, czyli Powidoki. Wystawa Cezarego Pecolda w Starym Kinie

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!


Wydarzenie możecie śledzić na naszym Facebooku.

Polecamy również zapoznać się z dorobkiem artystycznym Cezarego Pecolda.

Po wernisażu zapraszamy do naszej hotelowej restauracji - Stare Kino by Antoine Lopez. Nowe, jesienne menu już na Was czeka!

Do zobaczenia wkrótce przy Piotrkowskiej 120!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close