Majówka w mieście 2019 - co robić w Łodzi?

Jak zaplanować weekend majowy? Gdzie wyjechać? Dlaczego wybrać Łódź i co robić podczas majówki w mieście? Zapraszamy do przeczytania naszych rekomendacji! 

1. Wypocznij w hotelu Stare Kino

Łódź na majówkę? Poznaj nasze miasto, zarezerwuj pobyt w najbardziej filmowym hotelu w Polsce. W ramach oferty Odkryj Łódź odwiedź najciekawsze miejsca Łodzi i wypocznij w filmowych wnętrzach hotelu Stare Kino. Wybierz apartament z ulubionym bohaterem filmowym i ciesz się wolnym weekendem w Łodzi. Po całodziennych łódzkich wędrówkach zajrzyj koniecznie do naszego baru i kina na specjalny seans dla naszych Gości o godz. 20.

Hotel Stare Kino Łódź

2. Zajrzyj w łódzkie podwórka 

Ulica Piotrkowska w Łodzi to nie tylko deptak, restauracje i kawiarnie - to także wiele ukrytych i niezwykłych podwórek. Podczas spacerów Pietryną zajrzyj koniecznie do kilku wyjątkowych podwórzy, m.in. przy Piotrkowskiej 3, gdzie znajduje się Pasaż Róży. Idąc dalej ulicą Piotrkowską warto skręcić w ulicę Więckowskiego 4, gdzie znajduje się kolejne klimatyczne podwórze z wielkoformatowymi obrazami Wojciecha Siudmaka (Narodziny dnia). Pod numerem 67 przy ulicy Piotrkowskiej znajdziecie zamknięte już kino z historią - kino Polonia. Kilkanaście numerów dalej - na Piotrkowskiej 88 znajduje się wyjątkowa kuczka. Tuż obok nas znajduje się także podwórko z wyjątkową kawiarnią Surindustrialle (Piotrkowska 118). Nie możecie ominąć także podwórza przy Piotrkowskiej 138/140, gdzie znajduje się OFF Piotrkowska Center.

Off Piotrkowska Center

3. Wybierz się do kina 

Podczas weekendu majowego przygotowaliśmy dla Was kilkanaście propozycji filmowych. Zapraszamy do naszego kameralnego kina, które znajduje się w klimatycznej piwnicy naszego hotelu. Na przeciwko kina znajduje się także klimatyczny bar, w którym możesz skosztować drinka ulubionego bohatera filmowego, klasycznego alkoholu lub piwa z lokalnej piwoteki. 

Kino Stare Kino Łódź

4. Poznaj łódzki Księży Młyn 

Jeśli spacer śladami historii to koniecznie Księżym Młynem. To nietypowe miasto w mieście znajduje się w kwadracie ulic Milionowa, Fabryczna, Przędzalniana i Tymienieckiego. Historia Księżego Młyna koncentruje się na postaci Karola Scheiblera, który wybudował tam kompleks fabryczny przemysłu włókienniczego. Obecne zabudowania tej posiadłości zamieszkane są przez Łodzian. Na Księżym Młynie znajdują się także kawiarnie i restauracje oraz pracownie artystyczne. 

Księży Młyn Łódź

5. Zwiedzaj łódzkie muzea 

Łódzkie Muzea zapraszają także podczas weekendu majowego! Poznaj łódzkie Muzea Sztuki Współczesnej, historię filmu dzięki Muzeum Kinematografii lub historię Łodzi dzięki Muzeum Miasta Łodzi. 
PS. W ramach oferty Poznaj Łódź proponujemy Wam 2 bilety do wybranego Muzeum (Muzeum Kinematografii lub Muzeum Miasta Łodzi). 

Muzeum Miasta Łodzi

Godziny otwarcia wybranych muzeów podczas weekendu majowego:

Muzeum Sztuki 
1 i 3 maja muzeum otwarte jest normalnie, od 11:00 do 19:00. 

Muzeum Kinematografii: 
Muzeum Kinematografii otwarte jest 2 i 3 maja

Muzeum Miasta Łodzi:
Muzeum Miasta Łodzi otwarte jest 2 maja. 

 

Zapraszamy na weekend majowy do Łodzi!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close