Sala kinowa Stare Kino w Łodzi
Sala kinowa Piotrkowska Łódź
Stare Kino - sala kinowa

RezerwacjaOnline

Repertuar

Szczegółowe informacje na temat repertuaru, rezerwacja biletów tel. 887-740-740
facebook.com/kinoprzytulnehotelstarekino

 

Bilety w cenie 12 zł, dla Gości Starego Kina - wstęp bezpłatny.
 

REPERTUAR PAŹDZIERNIK 2022

1 X Sobota

15:30 - Namiętności

18:00 -  Seans muzyczny: Tango

3 X Poniedziałek

16:00 - Seans muzyczny: Tango

18:30 - Namiętnoci

5 X Środa

15:30 - Seans biograficzny: Anioł przy miom stole

18:30 - Życie przed sobą

6 X Czwartek

15:45 - Życie przed sobą

18:00 - Seans biograficzny: Anioł przy miom stole

7 X Piątek

15:30 - Filmowa prowokacja: Siostry Magdalenki

18:00 - Filmy Woody Allena: Życie i cała reszta

8 X Sobota

16:00 - Gwiazdy sceny i estrady (zestaw 3)

18:15 - Na pokuszenie

10 X Poniedziałek

16:30 - Na pokuszenie

18:30 - Gwiazdy sceny i estrady (zestaw 3)

12 X Środa

16:00 - Seans biograficzny: Całkowite zaćmienie

18:30 - Filmowa prowokacja: Siostry Magdalenki

13 X Czwartek

15:45 - Biała Hrabina

18:30 - Seans biograficzny: Całkowite zaćmienie

14 X Piątek

16:00 - Filmy Woody Allena: Bierz forsę i w nogi

16-17 X Niedziela-Poniedziałek

16:00 - Seans biograficzny: Słodkie marzenia

18:30 - Nic do ukrycia

19 X Środa

16:00 - Nić widmo

18:30 - Filmowa prowokacja: Irina Palm

20 X Czwartek

16:30 - Filmowa prowokacja: Irina Palm

21 X Piatek

16:00 - Filmowa prowokacja: Intymność

18:30 - Filmy Woody Allena: Blue Jasmine

22 X Sobota

17:00 - Seans biograficzny: Dziewczyna z perłą

24 X Poniedziałek

16:15 - Seans biograficzny: Dziewczyna z perłą

18:15 - Wszystko jest możliwe

26 X Środa

16:15 - Wszystko jest możliwe

18:30 - Filmowa prowokacja: Intymność

27 X Czwartek

16:00 - Choć goni nas czas

28 X Piątek

16:15 -  Totalna zmina

18.15 - Filmy Woody Allena: Drobne cwaniaczki

29 X Sobota

16:00 - Choć goni nas czas

18:00 - Totalna zmiana

30 X Niedziela

17:00 - Seans biograficzny: Paganini- uczeń diabła

31 X Poniedziałek - Halloween z dreszczykiem

17;00- Ratownik medyczny

19:00- Nie rozłaczaj się

 

GWIAZDY SCENY I ESTRADY (ZESTAW 3) – największe sławy operowe, musicalowe i estradowe ostatnich 70. lat; fragmenty koncertów, recitali, filmów muzycznych i programów rozrywkowych. Wśród wykonawców m.in. Liberace, Vanessa Mae, Andre Rieu, David Garrett, Stjepan Hauser i Paco De Lucia. (8, 10 X)


BIERZ FORSĘ I W NOGI (USA; 1969; 85 minut) – biograficzny pseudo-dokument o życiowym nieudaczniku, który na skutek zbiegu okoliczności wplątuje się w działalność przestępczą, a nawet wkrótce staje się gwiazdą mediów. REŻYSERIA: Woody Allen. WYKONAWCY: Woody Allen, Janet Margolin, Marcel Hillaire, Jacquelyn Hyde, Lonny Chapman, Jan Merlin. (14 X)


ŻYCIE I CAŁA RESZTA (USA-Francja-Wielka Brytania; 2003; 105 minut) – perypetie młodego nowojorskiego pisarza, który stara się uporządkować swoje życie uczuciowe z Amandą, cierpiącą na „chroniczną niewierność”. REŻYSERIA: Woody Allen. WYKONAWCY: Jason Biggs, Woody Allen, Christina Ricci, Danny DeVito, Joseph Lyle Taylor, KeDee Strickland. (7 X)


DROBNE CWANIACZKI (USA; 2000; 95 minut) – kryminalista Ray otwiera cukiernię, aby z piwnicy przekopać się do sąsiedniego banku. NAGRODY: nominacja do Złotego Globu dla najlepszej aktorki. REŻYSERIA: Woody Allen. WYKONAWCY: Woody Allen, Tracey Ullman, Elaine May, Michael Rapaport, Hugh Grant. (28 X)


BLUE JASMINE (USA; 2013; 95 minut) – obyczajowy komediodramat. Bohaterką jest przyzwyczajona do luksusu mieszkanka Nowego Jorku, która nieoczekiwanie musi zmienić diametralnie dotychczasowy tryb życia i przeprowadzić się do San Francisco do swojej siostry. NAGRODY: Oscar dla najlepszej aktorki i 2 nominacje (aktorka drugoplanowa i scenariusz). Złoty Glob dla najlepszej aktorki i nominacja dla aktorki drugoplanowej. Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA dla najlepszej aktorki i 2 nominacje (aktorka drugoplanowa i scenariusz). mREŻYSERIA: Woody Allen. WYKONAWCY: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Bobby Cannavale, Peter Sarsgaard, Andrew Dice Clay. (21 X)


SŁODKIE MARZENIA (USA; 1985; 115 minut) – dramat biograficzny o jednej z najpopularniejszych piosenkarek country Patsy Cline (1932-63). Zanim znalazła się na szczycie, musiała pokonać wiele przeszkód i podjąć wiele trudnych decyzji. W tym czasie przeżywała wiele wzlotów i upadków w życiu zawodowym i uczuciowym. NAGRODY: nominacja do Oscara dla najlepszej aktorki. REŻYSERIA: Karel Reisz. WYKONAWCY: Jessica Lange, Ed Harris, Ann Wegdeworth, David Clennon, James Staley. (16-17 X)


CAŁKOWITE ZAĆMIENIE (Wielka Brytania-Francja-Belgia; 1995; 110 minut) – dramat biograficzny. Mieszkający w Paryżu drobnomieszczański poeta Paul Verlaine poznaje w 1871 roku młodziutkiego Arthura Rimbauda, którego twórczość robi na nim ogromne wrażenie. Spotkanie diametralnie zmienia życie ich obu. Verlaine zrywa z dotychczasowym życiem, opuszcza żonę i razem z Rimbaudem rusza w daleką podróż. Choć ich związek jest wybuchową mieszanką miłości i namiętności, pogardy i poniżenia, obydwaj czerpią z niego inspirację do własnej twórczości. REŻYSERIA: Agnieszka Holland. WYKONAWCY: Leonardo DiCaprio, David Thewlis, Romane Bohringer, Dominique Blanc, Andrzej Seweryn. (12-13 X)


ANIOŁ PRZY MOIM STOLE (Nowa Zelandia-Australia-Wielka Brytania; 1990; 155 minut) – biografia nowozelandzkiej pisarki Janet Frame (1924-2004), kobiety nadwrażliwej, przez lata dręczonej poczuciem własnej nieatrakcyjności i niemożnością porozumienia się z innymi ludźmi, a zarazem obdarzonej talentem artystycznym. Samotność, której Janet Frame doświadczyła w dzieciństwie i w czasie studiów, doprowadziła ją do podjęcia próby samobójstwa. Uznana za schizofreniczkę, trafiła do kilku szpitali psychiatrycznych, w których spędziła osiem pełnych udręki lat. Dopiero nagroda literacka za tomik opowiadań przywróciła ją do łask, dzięki czemu na zawsze mogła rozstać się ze szpitalem. NAGRODY: Wielka Nagroda Jury na festiwalu w Wenecji. Nagroda Specjalna dla filmu na festiwalu w Toronto. Nagroda Independent Spirit dla najlepszego filmu zagranicznego. REŻYSERIA: Jane Campion. WYKONAWCY: Kerry Fox, Alexia Keogh, Karen Fergusson, Sarah Smuts-Kennedy. (5-6 X)


NAMIĘTNOŚCI (USA; 1996; 120 minut) – oparta na faktach historia doświadczonego dziennikarza telewizyjnego Warrena Justice‘a, który pomaga w karierze ambitnej, obdarzonej medialnym talentem Sally Atwater. Z czasem między dwojgiem rodzi się uczucie. REŻYSERIA: Jon Avnet. WYKONAWCY: Michelle Pfeiffer, Robert Redford, Stockard Channing, Joe Mantegna, Glenn Plummer, Kate Nelligan, James Rebhorn. (1, 3 X)


PAGANINI - UCZEŃ DIABŁA (Niemcy-Włochy; 2013; 115 minut) – dramat biograficzny o muzycznym geniuszu wszech czasów Niccolo Paganinim (1782-1840), w którego brawurowo wcielił się jeden z najlepszych skrzypków świata - David Garrett. Rok 1830. Wirtuoz skrzypiec i koneser kobiecego piękna Niccolo Paganini i jego tajemniczy impresario Urbani zamieszkują w domu organizatora londyńskiego koncertu. Gdy słynnemu skrzypkowi wpada w oko młodziutka córka gospodarza, w głowie Urbaniego rodzi się szatański plan. REŻYSERIA: Bernard Rose. WYKONAWCY: David Garrett, Jared Harris, Andrea Deck, Veronica Ferres, Christian McCay, Joely Richardson, Helmut Berger, Olivia D’Abo. (30 X)


DZIEWCZYNA Z PERŁĄ (Wielka Brytania-Luksemburg; 2003; 95 minut) – wysmakowana plastycznie, filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Tracy Chevalier, starająca się rozwikłać tajemnicę jednego z najwspanialszych, a jednocześnie najbardziej zagadkowych obrazów holenderskiego mistrza Johannesa Vermeera. Miasto Delft w Holandii, rok 1665. W domu rodziny Vermeerów pojawia się nowa służąca. 17-letnia Griet stopniowo zwraca uwagę swojego pana i mimo dzielących ich różnic - wieku, pochodzenia i wykształcenia - rodzi się między nimi specyficzna więź. Vermeer odnajduje w Griet pokrewną duszę, która podobnie jak on ma intuicyjne wyczucie barwy i światła. Artysta wprowadza ją w fascynujący świat malarstwa. Jednak ich związek budzi zgorszenie w całym mieście. NAGRODY: 3 nominacje do Oscara (najlepsze zdjęcia, scenografia i kostiumy). 2 nominacje do Złotych Globów (najlepsza aktorka i muzyka). 10 nominacji do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA (m.in. za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i główną rolę kobiecą). Nagrody za najlepsze zdjęcia na festiwalach w San Sebastian i Wenecji. Nagroda za najlepsze zdjęcia na festiwalu Camerimage. Nagroda “David di Donatello” Włoskiej Akademii Filmowej za najlepszy film europejski. Europejska Nagroda Filmowa za najlepsze zdjęcia i 2 nominacje (najlepszy aktor i muzyka). REŻYSERIA: Peter Webber. WYKONAWCY: Colin Firth, Scarlett Johansson, Tom Wilkinson, Judy Parfitt, Cillian Murphy, Essie Davis. (22, 24 X)


IRINA PALM (Wielka Brytania-Francja-Belgia-Luksemburg-Niemcy; 2007; 105 minut) – obyczajowa prowokacja, ale i opowieść o miłości i poświęceniu. Maggie jest kobietą, która całe swoje życie przeżyła z jednym mężczyzną, zupełnie nie myśląc o sobie i swoich potrzebach. Kiedy została wdową, całą swoją opiekuńczość i troskliwość przelewa na ciężko chorego wnuczka. Chłopiec ma szansę wyzdrowieć, niezbędna jest jednak niezwykle kosztowna operacja w Australii. Maggie, wiedząc o trudnej sytuacji finansowej swojego syna, postanawia na własną rękę zdobyć pieniądze. Rozpoczyna pracę w domu rozpusty o dźwięcznej nazwie „Sexy Word” i wkrótce staje się mistrzynią w swoim fachu. NAGRODY: Nagroda Specjalna na festiwalu w Berlinie. Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego na festiwalu w Wenecji. REŻYSERIA: Sam Garbarski. WYKONAWCY: Marianne Faithfull, Miki Manojlovic, Kelvin Bishop, Siobhan Hewlett. (19-20 X)


SIOSTRY MAGDALENKI (Irlandia-Wielka Brytania; 2002; 120 minut) – wstrząsający dramat obyczajowy, oparty na autentycznych wydarzeniach. Połowa lat 60. XX wieku. Grupka dziewcząt trafia do ośrodka, prowadzonego przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. ,Miejsce, które miało być bezpiecznym schronieniem, okazało się piekłem na ziemi. Mieszkanki azylu są poniżane i obrażane. Księża i zakonnice są pełni hipokryzji, zmuszają swoje wychowanki do niewolniczej pracy, głodzą je i brutalnie każą za każdą niesubordynację. Film obsypany nagrodami i wyróżnieniami, wzbudził ogromne kontrowersje i protesty w środowiskach katolickich. NAGRODY: „Złoty Lew” dla najlepszego filmu na festiwalu w Wenecji. Nagrody za najlepszą reżyserię na festiwalach w Toronto i Newport. Nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu roku. 2 nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA (najlepszy film i scenariusz). Nominacja do Cezara dla najlepszego filmu zagranicznego. Nagroda Niezależnego Kina Brytyjskiego BIFA dla najlepszej obsady aktorskiej i 2 nominacje (najlepszy film i scenariusz). REŻYSERIA: Peter Mullan. WYKONAWCY: Geraldine McEwan, Anne-Marie Duff, Nora-Jane Noone, Dorothy Duffy, Eileen Walsh. (7, 12 X)


ŻYCIE PRZED SOBĄ (Włochy; 2020; 95 minut) – kameralny dramat obyczajowy wg powieści Romaina Gary’ego. W nadmorskiej włoskiej miejscowości madame Rosa, po skończeniu z „najstarszym zawodem świata”, opiekuje się dziećmi innych prostytutek. Wychowała mnóstwo dzieci, a sąsiedzi nazywali jej mieszkanie „azylem”. Pewnego dnia kobieta przyjmuje pod swój dach pochodzącego z Senegalu i sprawiającego problemy wychowawcze 12-letniego Momo. Stopniowo ta dwójka samotników zaczyna się troszczyć o siebie nawzajem, a ostatecznie oboje tworzą niekonwencjonalną rodzinę. NAGRODY: nominacja do Złotego Globu za najlepszy film zagraniczny. Nagroda „David di Donatello” Włoskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki. REŻYSERIA: Edoardo Ponti. WYKONAWCY: Sophia Loren, Ibrahima Gueye, Abril Zamora, Babak Karimi, Renato Carpentieri, Massimiliano Rossi. (5-6 X)


BIAŁA HRABINA (Wielka Brytania-USA-Chiny; 2005; 130 minut) – stylowy melodramat o wygnaniu, tęsknocie i triumfie miłości, zrealizowany przez twórców słynnych filmów „Pokój z widokiem”, „Powrót do Howards End” i „Okruchy dnia”. Akcja rozgrywa się pełnej przepychu, olśniewającej i zarazem dekadenckiej atmosferze Szanghaju lat 30. ubiegłego stulecia. Niewidomy, amerykański dyplomata poznaje młodą, rosyjską emigrantkę, która pracuje jako fordanserka w nocnym klubie, aby utrzymać arystokratyczną rodzinę. REŻYSERIA: James Ivory. WYKONAWCY: Ralph Fiennes, Natasha Richardson, Vanessa Redgrave, Lynn Redgrave, Hiroyuki Sanada, Lee Pace. (13 X)


CHOĆ GONI NAS CZAS (USA; 2007; 95 minut) – refleksyjny i wzruszający komediodramat opowiadający historię dwóch nieuleczalnie chorych mężczyzn, podróżujących z listą rzeczy, które chcą zrobić przed śmiercią. REŻYSERIA: Rob Reiner. WYKONAWCY: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd, Rob Morrow. (27, 29 X)


WSZYSTKO JEST MOŻLIWE (USA; 1989; 105 minut) – romantyczna komedia poruszająca temat reinkarnacji. Student Alex poznaje w bibliotece uroczą Melindę i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Kiedy dziewczyna zaprasza go do rodzinnego domu, chłopak odkrywa, że jest drugim wcieleniem jej zmarłego ojca, co powoduje masę komplikacji. REŻYSERIA: Emile Ardolino. WYKONAWCY: Cybill Shepherd, Ryan O’Neal, Robert Downey Jr., Mary Stuart Masterson, Christopher McDonald. (24, 26 X)


TANGO (Argentyna-Hiszpania; 1998; 110 minut) – film muzyczno-taneczny. Porzucony przez żonę utalentowany reżyser rozpoczyna prace nad nowym musicalem. W tym celu odwiedza lokale, gdzie tańczy się tango i poznaje piękną tancerkę, w której się zakochuje. Niestety dziewczyna ma kochanka, mającego powiązania ze światem przestępczym. NAGRODY: nominacje do Oscara i Złotego Globu za najlepszy film zagraniczny. Wyróżnienie na festiwalu w Cannes. REŻYSERIA: Carlos Saura. WYKONAWCY: Miguel Angel Sola, Mia Maestro, Cecilia Narova, Juan Carlos Copes, Carlos Rivarola, Sandra Ballesteros. (1, 3 X)


NIĆ WIDMO (USA; 2017; 125 minut) – Londyn, lata 50. Sławny projektant mody Reynolds Woodcock w małomiasteczkowej restauracji poznaje piękną kelnerkę Almę i ulega jej urokowi. Wkrótce dziewczyna zostaje jego muzą, asystentką i kochanką. Jednak na drodze ich szczęścia staje wybuchowy i apodyktyczny charakter Reynoldsa oraz jego zazdrosna siostra. NAGRODY: Oscar za najlepsze kostiumy i 5 nominacji (najlepszy film, reżyser, aktor, aktorka drugoplanowa - L. Manville i muzyka). REŻYSERIA: Paul Thomas Anderson. WYKONAWCY: Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville, Gina McKee, Camilla Rutherford. (19 X)


NA POKUSZENIE (USA; 2017; 90 minut) – dramat psychologiczny wg powieści Thomasa Cullinana. Czasy wojny secesyjnej. Ranny żołnierz Unii trafia na rekonwalescencję do żeńskiej szkoły z internatem. Pojawienie się mężczyzny powoduje duże poruszenie wśród nauczycielek i uczennic. NAGRODY: nagroda za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes. REŻYSERIA: Sofia Coppola. WYKONAWCY: Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst, Elle Fanning, Oona Laurence, Angourie Rice, Addison Riecke. (8, 10 X)


NIC DO UKRYCIA (Francja; 2018; 90 minut) – francuska wersja przebojowego włoskiego komediodramatu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Grupka dobrych przyjaciół spotyka się na wspólnej kolacji. Aby urozmaicić wieczór, postanawiają dzielić się wszystkimi wiadomościami, które przychodzą na ich telefony. Będzie to miało poważne konsekwencje. REŻYSERIA: Fred Cavaye. WYKONAWCY: Berenice Bejo, Stephane De Groodt, Suzanne Clement, Roschdy Zem, Vincent Elbaz, Gregory Gadebois, Doria Tillier. (16-17 X)


INTYMNOŚĆ (Francja-Wielka Brytania; 2001; 115 minut) – dramat psychologiczno-erotyczny. Claire przychodzi do Jaya w każdą środę, tylko po to, aby uprawiać z nim seks. Nie rozmawiają ze sobą, nie pada między nimi żadne słowo. Gdy pewnego wieczoru Claire się nie zjawia, Jay postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się czegoś więcej o swojej tajemniczej kochance. NAGRODY: Nagrody dla najlepszego filmu i aktorki na festiwalu w Berlinie. 4 nominacje do Europejskich Nagród Filmowych (najlepszy film, reżyser, aktor i zdjęcia). REŻYSERIA: Patrice Chereau. WYKONAWCY: Mark Rylance, Kerry Fox, Timothy Spall, Marianne Faithfull, Philippe Calvario, Susannah Harker. (21, 26 X)


TOTALNA ZMIANA (Włochy; 2020; 95 minut) – 40-letnia Giulia codziennie zmaga się ze stresującą rutyną życia w dużym mieście. Zdominowana przez partnera-obiboka, hałaśliwego sąsiada, niekompetentnego szefa, siostrę i przyjaciółkę, będąca na skraju załamania nerwowego kobieta, postanawia zwrócić się o poradę do nietuzinkowego doradcy. Po wypiciu nadmiernej ilości jego tajemniczej mikstury, nagle przestaje kontrolować swoje zachowanie. REŻYSERIA: Guido Chiesa. WYKONAWCY: Valentina Lodovini, Libero De Rienzo, Neri Marcore, Dino Abbrescia, Andrea Pisani, Flora Canto, Chiara Spoletini. (28-29 X)


NIE ROZŁĄCZAJ SIĘ (Wielka Brytania; 2016; 80 minut) – thriller psychologiczny. Grupka nastolatków robi niewybredne dowcipy przypadkowym ludziom przez telefon i swoimi wyczynami chwali się w Internecie. Nikt z nich nie przeczuwa, że jeden z rozmówców wykorzysta ich zabawę przeciwko nim. Mądry, pouczający film ku przestrodze. REŻYSERIA: Damien Mace i Alexis Wajsbrot. WYKONAWCY: Gregg Sulkin, Garrett Clayton, Bella Dayne, Jack Brett Anderson, Sienna Guillory. (31 X)


RATOWNIK MEDYCZNY (Hiszpania; 2020; 95 minut) – thriller psychologiczny. Angel na skutek wypadku zostaje sparaliżowany od pasa w dół. Kiedy podejrzewa swoją dziewczynę o zdradę, w tajemnicy instaluje w jej telefonie hakerski system szpiegowski. WYKONAWCY: Mario Casas, Deborah Francois, Guillermo Pfening, Celso Bugallo. (31 X)

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij