RezerwacjaOnline

Fundacja Stare Kino

Fundacja Stare Kino działa przy aparthotelu Stare Kino Cinema Residence. Głównym celem fundacji jest promocja łódzkiego dziedzictwa filmowego, który realizuje poprzez działalność kulturalną, oświatową i edukacyjną. Misją fundacji jest rozpowszechnianie filmowej historii Łodzi poprzez aktywizację twórców filmowych, mieszkańców Łodzi i turystów odwiedzających miasto. 

Fundacja Stare Kino realizuje: 

  • projekty filmowe i fotograficzne
  • wystawy
  • prelekcje i wykłady
  • festiwale i przeglądy
  • warsztaty
  • spotkania z artystami 

W Starym Kinie fundacja prowadzi projekty stałe oraz wiele projektów czasowych, w tym cyklicznych. W ramach projektów stałych fundacja prowadzi opiekę nad Galerią Plakatu Filmowego, w której gromadzi i prezentuje w formie wystawy oryginalne plakaty filmowe największych twórców plakatu filmowego w Polsce. W Starym Kinie fundacja prowadzi także analogowe i cyfrowe kino, w którym prezentowane są klasyki kina polskiego, a także niszowe nowości filmowe kinematografii polskiej i światowej. Repertuar kina dostępny jest tutaj. W ramach projektów cyklicznych fundacja organizuje festiwale i przeglądy filmowe.

Zobacz, czym aktualnie zajmuje się fundacja!

 


Fundacja Stare Kino

 

 

 

FUNDACJA STARE KINO
UL. PIOTRKOWSKA 120 
90-006 ŁÓDŹ
KRS: 0000753642

NIP: 7252283863

www.fundacjastarekino.org

fundacja@fundacjastarekino.org

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij