RezerwacjaOnline

Atrakcje filmowe w Łodzi

Łódź to niezaprzeczalnie filmowa stolica Polski. Miasto filmu UNESCO skrywa w sobie nie tylko ogromne dziedzictwo filmowe, jest także prężnym ośrodkiem filmu. W Łodzi działa Łódzka Szkoła Filmowa, także w Łodzi odbywają się największe festiwale filmowe. Zapraszamy do zapoznania się z filmowymi atrakcjami miasta. 

Muzeum Kinematografii

Aparaty fotograficzne z różnych epok, plakaty filmowe, fotosy, zabytkowe projektory, fotoplastykon, interesujące wystawy tematyczne – to wszystko czeka na zwiedzających w muzeum Kinematografii, które opowiada i przybliża historię kina. Jego siedzibą jest piękny, neorenesansowy pałac łódzkiego fabrykanta Karola Scheiblera, który należy do najczęściej filmowanych obiektów w Łodzi

  

Na dziedzińcu Muzeum Kinematografii znajdują się rekwizyty z filmu "Kingsajz"

Muzuem Kinematografii Kingsajz Rekwizyty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleja Gwiazd

To fragment ul. Piotrkowskiej, między ul. 6 Sierpnia a pasażem Rubinsteina, na której można poczuć się jak na hollywoodzkiej Walk of Fame! Tu swoją „gwiazdę” mają największe osobistości ze świata filmu – Daniel Olbrychski,  Andrzej Wajda, Krystyna Janda, Marek Konrad czy Janusz Gajos.

  

 

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera

Słynna łódzka Filmówka, z murów której wyszli najlepsi reżyserzy, operatorzy, aktorzy, którzy na stałe wpisali się do polskiej i światowej historii filmu. Do grona absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej należą m.in.: Andrzej Wajda, Roman Polański, Krzyszof Kieślowski czy Juliusz Machulski.Studia prowadzone są na czterech wydziałach: Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, Wydziale Aktorskim oraz Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. 

Łódzka Szkoła FilmowaFIlmówka ŁódźŁódzka Szkoła Filmowa

 

 

 

 

 

 

Wycieczki filmowe

Za naszym pośrednictwem można zorganizować spacery po filmowej Łodzi z licencjonowanymi przewodnikami - specjalistami w zakresie łódzkiego dziedzictwa filmowego. Podczas trwającego ok. 2,5 godzinnego spaceru można poznać historię łódzkich kin, zobaczyć plenery filmowe (Ziemia Obiecana, Vabank, Stawka większa niż życie) czy odwiedzić muzea związane z kinematografią. Dla dzieci dedykowany jest specjalny Szlak Bajkowy z wizytą w Muzeum Animacji oraz wędrówką do wybranych pomników m.in. Misia Uszatka, Zaczarowanego Ołówka czy Plastusiowego Pamiętnika.
O szczegóły prosimy pytać w recepcji. 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij