RezerwacjaOnline

O nas

Kochamy dobre kino, pyszną łódzką kuchnię oraz inspirujące wnętrza i codziennie dzielimy się tą miłością z naszymi Gośćmi. Stare Kino Cinema Residence narodziło się wczesną jesienią 2013 roku, oferując 22 filmowe apartamenty dedykowane najlepszym polskim filmom i serialom. Z biegiem czasu okazało się że odkrywców nietuzinkowych obiektów, poszukiwaczy gustownych wnętrz i miłośników kina stale przybywa, dlatego też w 2014 r. do naszej rodziny filmowych pokoi dołączyło 20 kolejnych apartamentów. W roku 2017 nasz obiekt powiększył się o 9 nowoczesnych filmowych pokoi Cinema Rooms, które znajdują się w oficynie naprzeciw wejścia głównego od strony recepcji. 

Przy tworzeniu tego miejsca współpracowaliśmy z wybitnymi architektami, znakomitymi dekoratorami wnętrz i specjalistami od najnowszych technologii. Dzięki temu dopieściliśmy każdy detal i dopracowaliśmy najdrobniejszy szczegół filmowej koncepcji obiektu.

Tutaj nie ma dwóch takich samych pokoi – każdy z nich jest niepowtarzalny, komfortowy i magiczny. Najlepsze filmy i seriale, które posłużyły za inspirację do wystroju wszystkich apartamentów, wyselekcjonowało dla nas Stowarzyszenie Regio Filmowa Łódź – specjaliści od filmowej historii Łodzi. I tak „Czterej pancerni i pies”, „Stawka większa niż życie”, „Edi” oraz wiele innych pokoi to swoisty hołd dla filmowego dziedzictwa naszego miasta, bowiem wszystkie te filmy zostały w całości lub częściowo nakręcone w Łodzi. Apartamenty, które do naszej filmowej rodziny dołączyły w roku 2014 skrywają tajemnice słynnych, hollywoodzkich produkcji, takich jak „Ojciec chrzestny”, „Przeminęło z wiatrem”, „Różowa Pantera” czy „Casablanca”.

HISTORYCZNA LOKALIZACJA ZOBOWIĄZUJE

Przy Piotrkowskiej 120 w Łodzi w 1899 roku, bracia Władysław i Antoni Krzemińscy otworzyli pierwsze, stałe kino na ziemiach polskich – „Gabinet Iluzji”. Było to drugie kino na świecie, zaraz po braciach Lumiere we Francji. Na cześć tego wydarzenia powstał nasz kameralny aparthotel, który opowiada i przybliża historię kinematografii. Mieścimy się w eklektycznej kamienicy zaprojektowanej w stylu z początków XX wieku, autorstwa Gustawa Landau Gutentegera - znanego łódzkiego architekta. Z biegiem czasu reaktywowaliśmy pierwsze kino w którym doceniamy rodzimą filmografię. Mamy świetnie urządzone i wyposażone 3 sale konferencyjne, 50 apartamentów z aneksami kuchennymi i łazienkami, restaurację, kino, galerię plakatu filmowego oraz cocktail bar. I tak aparthotel Stare Kino Cinema Residence w centrum Łodzi stał się filmowym sercem miasta, gdzie odbywają się liczne spotkania, szkolenia, wystawy, wernisaże czy seanse filmowe. 

Stare Kino jako jedno z kilku wyjątkowych filmowych lokacji w Łodzi zostało wyróżnione na Szlaku Filmowym Województwa Łódzkiego. Projekt „Szlak Filmowy Województwa Łódzkiego” zrealizowany został przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. 

FILMOWE POWITANIE

Naszych Gości filmowo witamy już od progu - w naszej Recepcji czeka na Państwa świeży popcorn. Każdego wieczoru zapraszamy także do naszej kameralnej sali kinowej na pokazy filmowe kina polskiego oraz zagranicznego. Seanse dla Gości odbywają się w godzinach wieczornych - szczegółowy repertuar dostępny jest tutaj. 

WIĘCEJ NIŻ HOTEL

Stare Kino oferuje wynajem filmowych apartamentów z aneksami kuchennymi o wielkości od 23 do 45m2. Wyposażenie każdego z apartamentów jest o wiele bogatsze, niż wyposażenie standardowego pokoju hotelowego. Nasi Goście mają do dyspozycji całodobową recepcję oraz usługi sprzątania podczas pobytu, podobnie jak w hotelu.

Wynajem apartamentów możliwy jest na dłuższe, jak i krótsze pobyty.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij