Łódź - jedyne polskie miasto w rankingu National Geographic Traveler

Łódź jest jednym z 25. miejsc na całym świecie, które warto odwiedzić w 2022 roku według National Geographic Traveler. To najważniejsze pismo podróżnicze na świecie umieściło Łódź w rankingu „Best of the World”, doceniając niezwykłą metamorfozę, jakiej doświadczyło miasto w ciągu ostatnich lat.

Łódź – jedyne polskie miasto w rankingu National Geographic Traveler

Czym jest ranking „Best of the World”?

Ranking „Best of the World” to prestiżowe zestawienie miejsc do odwiedzenia, przygotowane przez redakcję National Geographic Traveler ze Stanów Zjednoczonych. Ranking obejmuje 25 wyjątkowych lokalizacji wybranych z licznych zgłoszeń nadesłanych przez redakcje lokalne. Zestawienie bierze pod uwagę różne kategorie, m.in. Kultura, Nauka czy Przygoda. Łódź zwyciężyła w kategorii Zrównoważony Rozwój, stając się jednocześnie jedynym polskim miastem docenionym przez redakcję tego słynnego czasopisma.

Łódź – miasto zrównoważonego rozwoju

Czym zasłużyła sobie Łódź, że znalazła się na czele tak prestiżowego rankingu? Redakcja czasopisma doceniła ogromną metamorfozę, jaką wciąż przechodzi miasto: wdrażanie zielonych rozwiązań, nowe funkcje w zabytkowych fabrykach i rewitalizację terenów poprzemysłowych. Ważnym aspektem, który wzięto pod uwagę, było też filmowe dziedzictwo Łodzi z tytułem Miasta Filmu UNESCO.

Znalezienie się w tak ważnym zestawieniu to duże wyróżnienie dla miasta, a zarazem wspaniała promocja zarówno za granicą, jak i w samej Polsce. Dzięki niej mnóstwo ludzi dowiedziało się, że Łódź, niegdyś będąca najbardziej uprzemysłowioną z polskich miejscowości, dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym miastem.

Gdzie na nocleg w Łodzi?

Zaufaj rankingowi National Geographic i przyjedź do miasta, aby przekonać się osobiście, jak ciekawym i pełnym atrakcji miejscem jest Łódź. Aby mieć wszędzie blisko, zdecyduj się na Stare Kino – wyjątkowy obiekt w Łodzi, zlokalizowany przy ulicy Piotrkowskiej w samym centrum miasta. Aparthotel Stare Kino w Łodzi to jedyny taki obiekt w mieście. Oferuje 50 wygodnie urządzonych apartamentów, których motywami przewodnimi są najlepsze polskie seriale i filmy. Każdy pokój jest niepowtarzalny, magiczny i stanowi swego rodzaju hołd dla filmowego dziedzictwa miasta. Aparthotel w centrum Łodzi Stare Kino proponuje nocleg w komfortowych apartamentach „Edi”, „Stawka większa niż życie” czy „Czterej pancerni i pies”, czyli poświęconym filmom, które w całości powstały w „filmowej stolicy Polski”.

Godne uwagi jest nie tylko wyposażenie, ale sam obiekt, w którym mieści się aparthotel na Piotrkowskiej w Łodzi. W tym budynku w 1899 roku bracia Władysław i Antoni Krzemińscy otworzyli pierwsze, najstarsze kino w Polsce, a drugie na świecie, po kinie braci Lumiere we Francji. I mimo że dziś w obiekcie nie ma już tradycyjnego kina, to wyjątkowy duch kinematografii jest obecny na każdym kroku. Już od pierwszych chwil goście przekraczający progi hotelu witani są w iście filmowym stylu. W recepcji obiektu czeka na nich świeży popcorn, a każdego wieczoru w kameralnej sali kinowej odbywają się pokazy filmów polskich i zagranicznych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij