LIGHT MOVE FESTIVAL 2017!

Już w najbliższy weekend – 29 września do 1 października – Łódź rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł. Przed nami VII edycja festiwalu światła – Light Move Festival 2017! Serdecznie zapraszamy wszystkich do Łodzi!


UWAGA! Brak możliwości dojazdu na parking Starego Kina od 17:00 do 0:00!

O FESTIWALU KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła już na stałe wpisał się w kalendarz łódzkich wydarzeń. W tym roku na przełomie września i października miasto wypełni się feerią barw, ulice, place, parki ożywią się dynamiczną grą świateł i pokażą ukryte, niedostrzegalne w dziennym świetle piękno.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Lux Pro Monumentis”. Fundacja skupia grupę miłośników architektury i dziedzictwa kulturowego Łodzi, którzy pragną przedstawić potencjał naszego miasta. Celem wydarzenia jest ukazanie mieszkańcom Łodzi oraz turystom nowej wartości, odmienionych światłem przestrzeni miejskich, a co za tym idzie, zmiana wizerunku i postrzegania miasta. Już od 2011 roku Light.Move.Festival. na trzy październikowe wieczory odmienia obraz łódzkiego Śródmieścia. Podczas edycji w 2016 roku Łódź odwiedziło ponad pół miliona osób! Festiwal przedstawia nowoczesną sztukę – pokazy wielkoformatowe 2D i 3D, artystyczne iluminacje, instalacje, projekcje. Całość oprawiona jest licznym wydarzeniami towarzyszącymi.

POMYSŁ NA FESTIWAL ŚWIATŁA W ŁODZI

Pomysł stworzenia w Łodzi „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła” Live. Move. Festival. zrodził się na przełomie 2009 i 2010 roku. Jego pomysłodawcami są Beata Konieczniak i Norbert Wasserfurth – Grzybowski, którzy zachwyceni architekturą Łodzi postanowili wprowadzić do kalendarza miejskich imprez kulturalnych wydarzenie, podczas którego podkreślone zostanie piękno i niespotykany charakter łódzkiej zabudowy. Za narzędzie temu służące obrali medium światła. Właśnie w celu stworzenia łódzkiego festiwalu światła w lutym 2011 roku została założona Fundacja „Lux Pro Monumentis”, co z języka łacińskiego oznacza „światło dla zabytków”. Inicjatorem powstania Fundacji była wspomniana Beata Konieczniak, która stała się jednocześnie jednym z Fundatorów.

TEGOROCZNA EDYCJA LIGHT MOVE FESTIVAL 2017!

Light Move Festival 2017

W tym roku uczestnicy będą mieli do przejścia aż 15 km. Po drodze zobaczą iluminacje 55 kamienic przy ul. Piotrkowskiej, 38 instalacji świetlnych, projekcji i animacji. Będą mappingi 3D oraz nowość – koncerty. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „No limits – Szlakiem awangardy”. Znajdziemy ją m.in. w parku Staromiejskim, na pl. Wolności i na ul. Piotrkowskiej, gdzie będziemy mogli podziwiać świetlne rozwinięcia sztuki Władysława Strzemińskiego i Katarzyny Kobro.

W programie wydarzenia znajdziecie mappingi 2D i 3D, instalacje świetlne, projekcje, iluminacje kamienic przy ulicy Piotrkowskiej i jej przecznicach, liczne wydarzenia towarzyszące, jak na przykład: warsztaty fotografii nocnej czy oficjalne afterparty w Teatr Club. Dodatkową atrakcją będzie 5 przystanków muzycznych z muzyką na żywo.

Pełny program z mapą wydarzenia możecie pobrać tutaj.

Mapa atrakcji Light Move Festival 2017

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Lux Pro Monumentis.

Partnerem głównym jest Miasto Łódź.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi oraz Polska Organizacja Turystyczna.


Polecamy śledzenie całego wydarzenia na oficjalnej stronie na Facebooku.

Dla przypomnienia i zachęcenia polecamy obejrzeć jeden z zeszłorocznych mappingów przy Piotrkowskiej.

Zapraszamy również na Piotrkowską 120, gdzie podczas dni festiwalowych w restauracji Stare Kino by Antione Lopez odbędzie się świętowanie Międzynarodowego Dnia Kawy! Polecamy!

Do zobaczenia wkrótce w Łodzi!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij