„Ludzka natura”, czyli Fotofestiwal 2018 w Łodzi

21 czerwca Łódź po raz kolejny stanie się światową stolicą fotografii. A wszystko to za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. Przed nami 30 wystaw, 100 międzynarodowych Gości oraz wiele wydarzeń towarzyszących – sprawdźcie szczegóły!

Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu jest „Ludzka Natura” - program wydarzenia opiera się na relacjach natury z człowiekiem i włącza się do ogólnoświatowej dyskusji na temat ekologii. W programie znajdziemy nie tylko przykłady relacji człowieka z naturą, ale także sposoby rozwiązania problemów ekologicznych.

Program główny „Ludzka natura”

Program przygotował kolektyw kuratorski Fotofestiwalu: Marta Szymańska, Franek Ammer, Agata Zubrzycka, Justyna Kociszewska, Krzysztof Candrowicz. W programie znalazło się 7 wystaw indywidualnych i 1 wystawa zbiorowa.

Wśród prac wybranych do programy znalazły się m.in.

- cykl „Monsanto: A photographic investigation" Matthieu Asselina”, który analizuje historię działań największego na świecie koncernu chemicznego. Asselin pokazuje wpływ korporacji na politykę ekologiczną oraz zmiany klimatyczne

- fotografie Claudiusa Schulze’a, który wynajął starego vana, spakował swój aparat i przejechał wzdłuż wybrzeży Europy, aby pokazać w jakim stopniu efekty katastrof wpisały się w krajobrazy

- rentgenowskie zdjęcia nasion autorstwa Dornith Doherty

Wydarzenia towarzyszące

Poza centrum festiwalowym Fotofestiwal będzie obecny także poprzez wydarzenia towarzyszące, wśród których znalazły się m.in.:

  • Festiwalowe kino

Wśród propozycji pojawiły się najnowsze dokumenty poświęcone fotografom, takie jak „Twarze Plaże” Agnes Vardy i „Mistrz i Tatiana” o Vitasie Luckusie oraz kultowy już film „Ptaki”.

  •  Międzynarodowa Noc Fotografii

To wyjątkowa okazja do obejrzenia wielkoformatowych pokazów slajdów – w wybranych punktach ulicy Piotrkowskiej wyświetlane będą projekty fotograficzne wybrane przez instytucje partnerskie. Noc Fotografii odbędzie się 22 czerwca między godz. 22:30 a 1:00.

  •  Fotofestiwal Kids

Bawialnia dla najmłodszych, warsztaty i oprowadzanie po wystawach, a także gry terenowe – to wszystko odbędzie się podczas Fotofestiwalu Kids – szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu.

Stare Kino hotelem festiwalu Fotofestiwal

Niezwykle miło nam poinformować, że nasze Stare Kino jest jednym z dwóch hoteli festiwalowych. Zapraszamy Was serdecznie do noclegu w naszych filmowych apartamentach podczas Fotofestiwalu i nie tylko ;-)

Fotofestiwal w Łodzi

Tegoroczna odsłona Fotofestiwalu potrwa od 21 czerwca do 1 lipca 2018 roku.

Do zobaczenia w Łodzi!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij