„Supernatural” – duchowość i zjawiska nadprzyrodzone, czyli Fotofestiwal 2019

Łódź to nie tylko miasto filmu, to także siedziba corocznego Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. W tym roku po raz osiemnasty w dniach 13-30 czerwca 2019 królować będą inspirujące wystawy z nietuzinkowymi zdjęciami oraz ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Każda z edycji Fotofestiwalu porusza ważne społecznie problemy, dzięki czemu przedstawia refleksje nad jednostką i jej rozterkami, ale także ogółem społeczeństwem oraz kulturą. Fotografia to medium obecnie bardzo popularne oraz dające szerokie spektrum interpretacji zachodzących w świecie zmian. Wszystko to sprawia, że Fotofestiwal to wydarzenie szalenie ciekawe i inspirujące nie tylko dla fanów fotografii, artystów, ale przede wszystkim dla amatorów, którzy mogą podziwiać kunszt i warsztat profesjonalistów.

Tegoroczna 18. Edycja poświęcona jest tematowi zjawisk nadprzyrodzonych i niewyjaśnionych, spekulacji czy hipotez w zestawieniu z ludzką egzystencją. Konfrontacja duchowości i niematerialnych aspektów rzeczywistości z wiedzą naukową oraz naszymi zmysłami ukazana zostanie podczas ośmiu wystaw indywidualnych oraz jednej wystawy grupowej. Rada programowa Fotofestiwalu to: Franek Ammer, Krzysztof Candrowicz, Marta Szymańska, Justyna Kociszewska.

PROGRAM GŁÓWNY

  • Nicola Lo Calzo, Mitologia oporu – Nowe współrzędne geograficzne pamięci Wysp Karaibskich
  • David Fathi, Ostatnia podróż nieśmiertelnej kobiety
  • Klaus Pichler, To na zawsze zmieni twoje życie
  • Henrik Spohler, Hipoteza
  • Christoph Draeger i Heidrun Holzfeind, [Projekt Auroville]
  • Amerykańskie objawienie, z kolekcji Brada Feuerhelma
  • Piotr Zbierski, Cienie echa
  • Pokoje, wystawa zbiorowa

Podczas Fotofestiwalu podziwiać można będzie także inne wystawy m.in. Grand Prix Fotofestiwal 2019 na Off Piotrkowskiej czy Pop-up na Piotrkowskiej 27 i 36: Nolwenn Brod, Wiek niedojrzałości oraz Superkurator przedstawia: Sara Rogowska, The Miracle’s Life. Poza tym obejrzeć można także wystawy fotograficzne w partnerskich galeriach i instytucjach na terenie całego miasta.

WYDARZENIA

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się np. Fotofestiwal Kids, czyli warsztaty dla dzieci i bawialnia – nauka i zabawa w jednym, a także Późne śniadanie z książkami fotograficznymi, gdzie przy smacznym jedzeniu i w kameralnym gronie będzie można porozmawiać z autorami oraz wydawcami książek fotograficznych.

PROJEKCJE FILMOWE

W tej edycji będzie można także obejrzeć najciekawsze w tym sezonie filmy o fotografii m.in.: Ustrzelić mafię w reżyserii Kim Longinotto czy polską produkcję Papierki z cukierków… wyreżyserowaną przez S. Czyżewskiego, M. Gołębia. W repertuarze także inne filmy np. Photon czy Szukając Jezusa.

ATRAKCJE FOTOFESTIWALU

Na fanów fotografii czeka także STREFA EDUKACYJNA, a w niej strefa relaksu z muzyką z różnych stron świata czy czytelnia, gdzie zajrzeć będzie można do książek z zakresu antropologii, religii i filozofii, a także sci-fi, książek o UFO czy ezoteryki. Ta część wydarzenia obejmuje także wykłady i dyskusje.

Więcej informacji oraz pełen program znaleźć można na stronie Festiwalu.

STARE KINO PARTNEREM FOTOFESTIWALU

Stare Kino w tym roku ponownie gościć będzie partnerów i uczestników Fotofestiwalu. Dziękujemy za zaufanie i z niecierpliwością czekamy na wspaniałych gości!

A wszystkich zapraszamy do naszych filmowych apartamentów, podczas trwania festiwalu, jak i przez cały rok!

Fotofestiwal potrwa od 13 do 30 czerwca br.do zobaczenia w Łodzi!

Fotofestiwal 2019

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij