Beaujolais Nouveau 2018 i tydzień francuski w restauracji Stare Kino

Już w czwartek w restauracji Stare Kino wybrzmi słynne "Le Beaujolais Nouveau est arrivé!" - otworzymy bowiem pierwszą butelkę Beaujolais Nouveau 2018. Zapraszamy Was do wspólnej degustacji przez cały najbliższy tydzień!

Beaujolais Nouveau 2018 

Czyli Święto Wina każdego roku ma innę datę, choć zawsze przypada na 3 czwartek listopada. Tym razem pierwszą butelkę młodego wina otwieramy 15 listopada. 

Tradycja święta narodziła się we Francji, w rejonie Beaujolais, gdzie od lat producenci wina degustowali trunek z danego roku. Ciekawostką święta jest dzień, który wybrany - czwartek. Zrobiono to nie bez powodu, producenci win chcieli, aby degustujący delektowali się winem, mając na uwadzę następny dzień pracy. 

Beaujolais Nouveau - co to za wino?

Wino Beaujolais produkowane jest tylko z jednej odmiany winogron - gamay, które zbierane jest ręcznie. Sam proces uzyskiwania alkoholu jest dość nietypowy, bowiem winogrona poddawane są fermentacji w całości, bez zgniatania. Wino to ma dość mocną, owocową nutę. 

Miłośnicy win co roku czekają, aby otworzyć pierwszą butelkę Beaujolais Nouveau, bowiem tradycja mówi, że dzięki niemu wiadomo, jaki to będzie rok dla win! 

Beaujolais Nouveau i tydzień francuski w restauracji Stare Kino 

Beaujolais Nouveau w Starym Kinie rozpocznie się zgodnie z tradycją 15 listopada i w naszej restauracji potrwa aż do 24 listopada w ramach Tygodnia Francuskiego. W tym czasie zapraszamy Państwa na degustację wina wraz z deskami serów i mięs, które dobiera nasz Szef Kuchni Antoine Lopez. 

W ramach tygodnia francuskiego zapraszamy Państwa na wieczory z filmem francuskim i muzyką francuską: 

  • 21.11 Wieczór z filmem francuskim (Amelia lub Nietykalni) - pokazy o godz. 17:30 i 20:00
  • 23.11 Wieczór z muzyką francuską na żywo - DJ DIDŻEJ - od godz. 19:00

Rezerwacji stolików możecie Państwo dokonać telefonicznie lub mailowo u Managera - Barbary Łukomskiej: tel. +48 733 77 33 25 e-mail: gastronomia@cinemahotel.pl

Zapraszamy do restauracji Stare Kino przy Piotrkowskiej 120!

Beaujolais Nouveau 2018 w Starym Kinie

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij