Jesienny repertuar Starego Kina

Jesienne popołudnia i wieczory to idealny czas na filmowe seanse. Gorąco zachęcamy Państwa do spędzenia filmowej jesieni z nami i zastąpienia komercyjnej atmosfery multipleksów klimatem prawdziwego kina! Zapraszamy Państwa do naszej kameralnej sali kinowej, która powstała na pamiątkę działającego tu w 1899 roku Gabinetu Iluzji braci Krzemińskich - pierwszego kina na ziemiach polskich! 

NOWY REPERTUAR

Przedstawiamy Państwu nasz nowy, jesienny repertuar, który grać będziemy od 20 września aż do 28 października w każdy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. W repertuarze znalazły się zarówno całkiem nowe produkcje, jak i znane już filmy - w sumie pięć wspaniałych, różnych od siebie historii, które chwytają za serce.

LATO
Reż. Kirył Serebrennikow
Rosja / Francja , 2018 r.
126 min.  

Pomysłowa w swojej formie historia trójkąta miłosnego z rockową rewolucją w tle. Lato 1981 roku, czarno-biała Rosja, gdzie koncertów słucha się na siedząco i w ciszy. Prawdziwy Leningrad (pełen zaskakujących wybuchów kolorów) żyje jednak rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt Davida Bowiego, T-Rex czy Sex Pistols słuchanych na undergroundowej scenie muzycznej, w klubach rockowych i za zamkniętymi drzwiami mieszkań. Historia miłosnej, artystycznej i kulturowej rewolucji w Rosji. Film Serebrennikowa zainspirowały autentyczne historie liderów leningradzkich zespołów: Majka Naumenko (Zoopark) i Wiktora Coja (Kino). Swoją światową premierę miał w Konkursie Głównym tegorocznego MFF w Cannes, gdzie nie pojawił się jednak reżyser filmu, który został zatrzymany w kraju przez rosyjskie władze. Mimo że od '81 roku minęło już prawie 40 lat, Serebrennikow miał ogromne trudności z ukończeniem filmu, a proces sądowy reżysera był polityczny i szeroko relacjonowany w mediach na całym świecie.CONTROL
Reż. Anton Corbijn
Australia / Japonia / USA / Wielka Brytania, 2007 r.
121 min.

Pozostając w muzycznym klimacie chcielibyśmy przypomnieć Państwu kultowy film Antona Corbijna o życiu i śmierci Iana Curtisa, lidera zespołu Joy Division. Porażająca historia nie tyle fantastycznego muzyka, co przede wszystkim człowieka walczącego z własnymi demonami, uwikłanego w świat, którego nie rozumie i z którym się nie zgadza. W tle genialna muzyka Joy Division, która wprowadza w muzyczny trans i idealnie ukazuje ducha epoki nowej fali. Rewelacyjna kreacja Sama Rileya niewątpliwie wpłynęła na fakt, że dziś, ponad 10 lat po premierze filmu, ma on już status legendy nie tylko wśród fanów post rocka. Mają Państwo niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć go ponownie na kinowym ekranie!


MELANCHOLIA
Reż. Lars von Trier
Dania / Francja / Niemcy / Szwecja, 2011 r.
130 min.

Hipnotyzujący film kontrowersyjnego duńskiego reżysera z genialną obsadą! Kirsten Dunst oraz ulubienica von Triera, Charlotte Gainsbourg to centralne postacie filmu. Pojawiają się w nim również Alexander i Stellan Skarsgård, John Hurt, Charlotte Rampling, Kiefer Sutherland i Udo Kier. Niezwykle osobisty film, który swoim przedziwnym, intymnym klimatem wprost nie ma sobie równych. Absolutnie przepiękne kino apokaliptyczne, nie mające jednak nic wspólnego z filmami katastroficznymi, do których przywykliśmy. Akcja filmu przerywana jest artystycznymi kadrami, które nawiązują do dzieł sztuki lub same mogłyby za takie uchodzić, są jak ruchome obrazy. Historia dwóch sióstr z trudnym dzieciństwem i depresją w tle. Na drugim planie zawsze obecna Melancholia, planeta, która niebezpiecznie zbliża się do Ziemi i wprowadza iście apokaliptyczna aurę. To będzie piękny koniec świata.


MANGLEHORN
Reż. David Gordon Green
USA, 2014 r.
97 min.

Historia człowieka, który nigdy nie pogodził się z utratą miłości swego życia. Prawdziwa ballada o tęsknocie, której głównym bohaterem jest tytułowy Manglehorn, stroniący od ludzi samotnik żyjący przeszłością. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn, pracownica lokalnego banku oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń. Gratką dla fanów kina niewątpliwie będzie fakt, że w rolę tego ostatniego wcielił się nie kto inny jak twórca prześmiewczego „Spring Breakers”, człowiek instytucja nowojorskiej bohemy, reżyser, pisarz, scenarzysta, artysta wizualny, Harmony Korine. Film niezwykle poruszający, kino kameralne i emocjonujące, bazujące na niuansach i detalach, a sami Al Pacino i Holly Hunter tworzą duet, od którego nie można oderwać wzroku.DEBIUTANCI
Reż. Mike Mills
USA, 2010 r.
104 min.

Komediodramat z Ewanem McGregorem, Christopherem Plummerem i Melanie Laurent w rolach głównych. Historia, która udowadnia, że los zawsze może nas zaskoczyć i nigdy nie jest przewidywalny, choćbyśmy prowadzili najbardziej poukładane życie. Oliver powoli przyzwyczaja się do myśli, że w jego życiu nie zdarzy się już nic godnego uwagi. Wtedy jego 75-letni ojciec postanawia wyznać mu, że jest gejem. Ta informacja to dla syna szok, ale pozwala mu na nowo zbudować zaniedbaną relację z człowiekiem, którego, jak się okazuje, zupełnie nie znał, a teraz staje się dla niego najbliższą osobą. Przekonany, że zaprzepaścił wszystkie szanse jakie miał na udany związek Oliver spotyka wreszcie Annę, nieoczywistą i nieprzewidywalną kobietę, podobną nastawieniem i charakterem do jego ojca. Przekonuje się, że jest możliwe coś, w co już dawno przestał wierzyć - prawdziwa miłość między dwojgiem ludzi. „Debiutanci" to słodko-gorzka komedia o tym, że nigdy nie jest za późno, żeby być sobą i o tym, że odwaga, i nadzieja mogą zdziałać cuda w każdym wieku.


KIEDY?

Szczegółowy repertuar kina dostępny jest tutaj. Pamiętajcie Państwo, że jesienne projekcje w naszym kinie będą odbywać się co tydzień od czwartku do niedzieli.

BILETY

Bilety na seanse można nabyć w cenie 16 zł w recepcji Starego Kina.

* Dla naszych Gości hotelowych mamy specjalną niespodziankę – 2 BILETY W CENIE 1!

PRYWATNE POKAZY

W Starym Kinie macie też Państwo możliwość zorganizowania prywatnego pokazu. Seans w klimatycznym kinie z prawdziwą historią z pewnością będzie wspaniałą atrakcją dla Waszych najbliższych! Wybierzcie jeden z filmów z naszej kolekcji. Możecie też przynieść swój własny film lub zorganizować projekcję filmu z taśm 35 mm!

Więcej szczegółów tutaj. Można też zadzwonić pod numer 880 222 100 lub po prostu zajrzeć do naszej recepcji!

Zapraszamy na jesienne seanse w Starym Kinie!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij