Kolacja w stylu przedwojennym w Starym Kinie!

Zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie! Już 24 marca 2018 (sobota) w Starym Kinie cofniemy się w czasie do czasów przedwojennych.

Zachęcamy do udziału w kolacji w stylu przedwojennym w ramach II Festiwalu Kina Przedwojennego Urania.

FESTIWAL KINA PRZEDWOJENNEGO

Festiwal Kina Przedwojennego Urania to jedyny w swoim rodzaju festiwal w Polsce. Dedykowany jest filmom z okresu przedwojennego - z lat 20. i 30. XX wieku.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w terminie 12-14 maja 2017.

Nazwa "Urania" dedykowana jest pierwszemu kinoteatrowi w Łodzi, który należał do ojca Eugeniusza Bodo, gdzie aktor stawiał swoje pierwsze zawodowe kroki.

II EDYCJA FESTIWALU

Zapraszamy na drugą edycję festiwalu, która odbędzie się od 23 do 25 marca 2018 roku. Gospodarzami festiwalu jest Kino Bodo. Wydarzenia towarzyszące odbędą się w Starym Kinie oraz miejsce spotkań TU. Współorganizatorem jest Fundacja Retrospekcja.

Program festiwalu:
Piątek, 23 marca


Sobota, 24 marca


Niedziela, 25 marca

  • 17:00 "Jak Pola Negri zagrałaby w Pulp Fiction?" - gra edukacyjna wdrażająca w historię aktorstwa wodewilowego w Kino Bodo
  • 18:00 "Doktór Murek" (1939) w Kino Bodo

Dodatkowo zachęcamy do uczestnictwa 17 marca w karaoke w stylu przedwojennym w TU na Piramowicza (start o godzinie 18:00, wstęp jest bezpłatny). To idealne wydarzenie, żeby wczuć się w klimat nadchodzącego festiwalu.

 

KOLACJA W STYLU PRZEDWOJENNYM

Zapraszamy na wyjątkowy, przedwojenny bankiet w murach Starego Kina. 24 marca wrócimy do klimatu lat 20 i 30. XX wieku. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji!

Zachęcamy uczestników do przebrania się w stroje z epoki - aby jeszcze lepiej oddać klimat wydarzenia.

Kolacja odbędzie się od godziny 19:30. Zapewniamy pyszne menu oraz muzykę, która będzie uzupełniona o opowieści związane z życiem towarzyskim w przedwojennej Polsce

MENU

Zupa rakowa z nadziewanymi szyjkami rakowymi
Cała kaczka nadziewana jabłkami i majerankiem i ziemniakami
Napoleonka

Cena wejściówki - 90 złotych/osoba. Vouchery do nabycia w recepcji Starego Kina. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Dla wszystkich uczestników kolacji zarezerwowane będą również miejsca w naszym kinie na seans przedwojennej komedii "Dwie Joasie". Projekcja odbędzie się tego samego dnia, o godzinie 18:00!


Polecamy uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach w ramach Festiwalu.

Do zobaczenia na Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij