Letni Festiwal Filmowy POLÓWKA w Starym Kinie

Pod hasłem filmowe wakacje w Łodzi kryje się wiele propozycji - jedną z nich jest letni festiwal filmowy POLÓWKA. W tym roku w ramach Polówki zapraszamy Was także do naszego podwórza przy Piotrkowskiej 120! Sprawdźcie szczegóły tego wydarzenia! 

Czym jest łódzka Polówka?

To wakacyjna filmowa ucztą dla wszystkich kinomanów! To nie tylko ponad 70 ambitnych filmów fabularnych podzielonych na sekcje tematyczne, ale również prawdziwie piknikowa atmosfera w ośmiu niecodziennych lokalizacjach naszego miasta. W łódzkich parkach, na osiedlach i dziedzińcach zagości jak co lato dobre kino!

Co, gdzie i kiedy, czyli Polówka 2018 w Łodzi

  • RYNEK STAREGO MIASTA w letnie poniedziałki należeć będzie do filmów Oscarowych.
  • PARK NA ZDROWIU – tutaj w każdy wtorek obejrzymy filmy z cyklu The Best Of.
  • PARK JULIANOWSKI oferuje środowe seanse o tematyce sportowej (ale, ale w środy zapraszamy Was przede wszystkim do wspólnego oglądania historii hotelowo-restauracyjnych - szczegóły znajdziecie poniżej) ***
  • STAWY STEFAŃSKIEGO – to 15 czwartkowych wieczorów z kinem „dla dorosłych”, poprzedzonym pokazami krótkich metraży.
  • EC1 – zorganizuje filmowe piątki z sekcją Transatlantyk – Bunt.
  • MUZEUM WŁÓKIENNICTWA zaprasza do wspólnego spędzenia muzycznych sobotnich wieczorów.
  • TEOFILÓW w każdą niedzielę pokaże na jednym ze swoich osiedlowych boisk kultowe polskie komedie.

*** Polówka 2018 w Starym Kinie

Pękamy z dumy, że w tym roku możemy zaprosić Was również do STAREGO KINA, gdzie w co drugą środę wyświetlimy na naszym dziedzińcu filmy o tematyce – jakżeby inaczej – hotelowo-restauracyjnej! W ramach naszego HoteLove zaserwujemy Wam, aż 5 historii:

11.07 - Morderstwo w Hotelu Hilton, reż. Tarik Saleh

25.07 - Zaklęte rewiry, reż. Janusz Majewski

08.08 - 28 pokoi hotelowych, reż. Matt Ross

22.08 - Hotel, reż. Lisa Langseth

05.09 – Młodość, reż. Paolo Sorrentino

Wyjątkowa atmosfera Starego Kina bez wątpienia doda magii letnim środowym wieczorom. Pamiętajcie, że każdy seans zaczyna się tuż po godzinie 21. 

Przed seansami serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia naszej Galerii Plakatu Filmowego, gdzie obejrzeć można oryginalne graficzne prace artystów Polskiej Szkoły Plakatu, m.in.: Jana Młodożeńca, Andrzeja Pągowskiego, Waldemara Świerzego, Wiesława Wałkulskiego i Witolda Dybowskiego. To prawdziwe dzieła sztuki! Skorzystajcie też z okazji i koniecznie zajrzyjcie do naszej kameralnej sali kinowej.

POLÓWKA i Stare Kino zapraszają na dwa miesiące filmowej uczty w Łodzi! Zaczynamy już w lipcu!

Festiwal Polówka Łódź

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij