Międzynarodowy dzień kawy w Starym Kinie!

Wielu nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez niej, najczęściej stawia na nogi po słabo przespanej nocy. Kawa! To ona w najbliższy weekend będzie świętować. Zapraszamy do restauracji Stare Kino by Antoine Lopez przy Piotrkowskiej 120 na obchody Międzynarodowego Dnia Kawy, które u nas potrwają aż 3 dni! 

Kawa - napój z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca święci triumfy szczególnie w krajach arabskich już od ośmiu wieków. W Europie przyjął się w połowie minionego tysiąclecia, a dziś kawę spożywa się chętnie na każdym kontynencie. Niemal 3/4 dorosłych Polaków (73%) pije kawę codziennie, zaś 46% nawet kilka razy dziennie – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Lavazza przez dom badawczy Maison&Partners w sierpniu 2017. Badania mówią, iż głównym powodem, dla którego sięgamy po kawę, jest jej smak – odpowiedziało tak 60% respondentów. Jest on znacznie ważniejszy niż pobudzenie dzięki kawie (47% odpowiedzi). Jak się okazuje, smak kawy jest dla nas także najważniejszym kryterium przy jej wyborze (72%).

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KAWY PRZY PIOTRKOWSKIEJ 120!

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Kawy 2017 razem z Stare Kino by Antoine Lopez!

Nasz Szef Kuchni Antoine Lopez zaprasza do świętowania Międzynarodowego Dnia Kawy w wersji francuskiej! 

Międzynarodowy Dzień Kawy w Starym Kinie
 

Od 29 września do 1 października zapraszamy Was na specjalny francuski zestaw kawy ze słodkością, czyli CAFE GOURMAND* w specjalnej cenie 7 zł! 

*Café Gourmand to rodzaj popularnego we Francji zestawu kawowego serwowanego w kawiarniach i restauracjach. W jego skład wchodzi czarna kawa (espresso) oraz małe porcje różnych słodkości, jak czekoladowy mus, creme brulee, sernik, lody, sorbety, makaroniki i inne francuskie specjały.


Zapraszamy podczas Light Move Festival na pyszną kawę i słodkości!

Do zobaczenia przy Piotrkowskiej 120!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij